اخبار و رویدادهای سوریه در یک نگاه / سه شنبه 26 مرداد

سیاسی

تهران – ایرنا - 10 کشته و 20 زخمی در حمله تروریست های مسلح به مناطق مختلف حلب، بمباران مواضع تروریست ها بمب افکن های دوربرد روسیه و اجرایی شدن آتش بس در 408 منطقه سوریه از جمله اخبار و رویدادهای مربوط به سوریه در روز سه شنبه 26 مردادماه است.

** 10 کشته و 20 زخمی در حمله تروریست های مسلح به مناطق مختلف حلب
حمله تروریست های مسلح به مناطق غربی شهر حلب 10 کشته و 20 زخمی بر جا گذاشت.

** روسیه: گروه های معارض با تروریست ها در سوریه همکاری می کنند
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: گروه های مسلحی که در سوریه به میانه رو یا معارض معروف شده اند با تروریست های جبهه النصره و داعش همکاری می کنند.

** شمخانی: ایران همکاری مستشاری و کمک رسانی به دولت های عراق و سوریه را ادامه خواهد داد
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران همکاری گسترده مستشاری و کمک رسانی خود به دولت های عراق و سوریه را تا رفع کامل خطرفتنه های تروریستی از منطقه ادامه خواهد داد.

** نخست وزیر ترکیه:تهران و آنکارا بهترین راه حل بحران سوریه را ارایه خواهند داد
بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه روز سه شنبه در آنکارا گفت: مشکلات منطقه را بهتر از ایران و ترکیه کسی نمی داند و این دو کشور بهترین راه حل را برای حل بحران سوریه ارایه خواهند داد.

** بمب افکن های دوربرد روسیه مواضع تروریست ها را در سوریه بمباران کردند
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بمب افکن های دوربرد توپولف 22 ام 3 این کشور برای سومین بار در هفته جاری مواضع گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره را در سوریه منهدم کردند.

** نخست وزیر ترکیه: با حل بحران سوریه، آوارگان سوری به کشورشان باز می گردند
بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه، ابراز امیدواری کرده است با حل بحران سوریه، آوارگان سوری که شمار آن در ترکیه نزدیک به سه میلیون نفر اعلام شده، به کشورشان باز خواهند گشت.
** تحرکات دیپلماتیک و افزایش امید سوری ها به حل و فصل سیاسی بحران
با افزایش دیدارها و رفت و آمدهای دیپلماتیک سران و مسئولان کشورهای مهم و تاثیر گذار منطقه، امید ملت سوریه به ایجاد راه حلی سیاسی برای بحران پنج ساله این کشور افزایش یافته است.

** مقام سازمان ملل: دو میلیون نفر در حلب سوریه و حومه آن نیازمند کمک های انسانی هستند
معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که اوضاع انسانی در شهر حلب و حومه آن وخیم بوده و دو میلیون نفر نیازمند کمک های انسانی هستند.

** اجرایی شدن آتش بس در 408 منطقه سوریه
مرکز روسی هماهنگی آتش بس در سوریه گزارش داد که از ابتدای اعلام آتش بس در مناطق درگیری این کشور تاکنون 408 شهر و روستای سوریه به آن پیوسته اند.

** ترکیه: کردهای سوریه به شرق رود فرات بازگردند
ترکیه اعلام کرد که انتظار دارد با آزاد شدن شهر منبج سوریه از دست داعش، نیروهای کرد سوریه به سوی شرق رود فرات بازگردند.
خاورم**9364**1144
کد N1394037