آفتاب
طبق اصلاحیه کمیسیون فرهنگی مجلس؛

برون سپاری فعالیت های وزارت ارشاد و صدا و سیما باید با رعایت سیاست های اصل44 انجام شود

برون سپاری فعالیت های وزارت ارشاد و صدا و سیما باید با رعایت سیاست های اصل44 انجام شود

تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیما مکلف به واگذاری بخشی از فعالیت های خود به بخش خصوصی هستند گفت: طبق اصلاحیه کمیسیون، برون سپاری ها باید با رعایت سیاست های اصل 44 قانون اساسی باشد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، احد آزادی خواه در تشریح جلسه امروز -سه شنبه- کمیسیون فرهنگی با بیان این مطلب افزود: با بررسی مواد فرهنگی مندرج در لایحه برنامه ششم توسعه توسط نمایندگان کمیسیون فرهنگی، همچنین وزارت فرهنگ مکلف به آوردن لایحه درخصوص چگونگی تسهیل صدور مجوز برنامه های فرهنگی و هنری شد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بررسی ماده 23 لایحه برنامه ششم توسعه در نشست امروز گفت: نمایندگان مقدمه و بندهای سه گانه ذیل ماده 23 لایحه برنامه ششم توسعه را بررسی و به ایجاد تغییراتی در آن رای دادند.
نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه تنها سه ماده 23، 24 و 31 مرتبط با مباحث فرهنگی است، توضیح داد: در مقدمه این ماده تشکل ها و سازمان های مردم نهاد دینی و فرهنگی اضافه شد تا برنامه های فرهنگی و دینی برون سپاری شده و تشکل های فوق نقش صحیح خود را پیدا کنند.
وی ادامه داد: در بند 1ذیل ماده 23برنامه ششم توسعه 'وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تسهیل صدور مجوز برنامه های فرهنگی و هنری مکلف شده است' و کمیسیون با تشخیص اینکه این عبارت کلی و مبهم است رای به ارائه لایحه ای در این زمینه از سوی دولت داد تا شفاف سازی لازم صورت بگیرد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: همچنین طبق این ماده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیما مکلف به واگذاری بخشی از فعالیت های خود به بخش خصوصی هستند که کمیسیون فرهنگی 'قید با توجه به سیاست های اصل 44' را به عبارت مربوطه اضافه کرد تا برون سپاری ها با رعایت سیاست های اصل 44 قانون اساسی باشد.
سیام**3070**1449
کد N1393982

وبگردی