در دیدار رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران؛

امیرعبداللهیان:ایران و مصر می توانند با همکاری یکدیگر تنش های منطقه را کاهش دهند

سیاسی

تهران- ایرنا- دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به اوضاع منطقه گفت: ایران و مصر می توانند با همکاری های مشترک منطقه ای در کمک به کاهش تنش ها در منطقه موثر باشند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان عصر امروز -سه شنبه – در دیدار «سفیر خالد عماره» رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران با بیان این مطلب افزود: مناسبات ایران و مصر در سایه تلاش های دیپلماتیک دو کشور مورد توجه است و کشور و مردم مصر از پیشینه فرهنگی، تاریخی، دینی و تمدنی درخور تحسین برخوردارند.
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به خاتمه ماموریت رئیس دفتر حفاظت از منافع مصر در تهران گفت: عرصه دیپلماسی پارلمانی کمک موثری را به توسعه همکاری ها و درک متقابل شرایط منطقه ای و بین المللی می نماید.
امیرعبداللهیان در همین رابطه از تشکیل قریب الوقوع گروه های دوستی پارلمانی ایران با سایر کشورها از جمله مصر خبر داد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل به اوضاع منطقه اشاره کرد و افزود: ایران و مصر می توانند با همکاری های مشترک منطقه ای در کمک به کاهش تنش ها در منطقه موثر باشند.
امیرعبداللهیان با اشاره به تحرکات انتخاباتی در آمریکا و شتاب این کشور در مسائل منطقه ای، بر ضرورت هوشیاری در قبال تحولات منطقه تاکید کرد.
وی در پایان برای سفیر خالد عماره در سمت جدید آرزوی توفیق کرد.

** تلاش کردم در جهت نزدیکی ایران و مصر گام بردارم
«خالد عماره» رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران نیز در این دیدار با اشاره به خاطرات خوب خود در دوران ماموریت در ایران گفت: همواره تلاش کردم تا با همکاری دوستان و همکاران ایرانی ام در جهت نزدیکی دو ملت و دو کشور گام بردارم و در حل مسائل فیمابین کوشا باشم.
وی با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: افزایش رایزنی و مشورت میان مقامات دو کشور در بهبود وضعیت منطقه موثر خواهد بود.
به گزارش خانه ملت،رئیس دفتر حافظ منافع مصر در تهران در ادامه با برشمردن ظرفیت های همکاری دو کشور، نسبت به تقویت و توسعه مناسبات پارلمانی میان مجالس ایران و مصر ابراز امیدواری کرد.
وی در پایان نسبت به توسعه مناسبات و همکاری های دو کشور در همه عرصه ها ابراز امیدواری کرد.
سیام**3070**1449
کد N1393931