توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه درباره بازداشت شدگان ایرانی در کویت

سیاسی

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با ارائه توضیحات درباره ادعای مقامات کویتی در خصوص بازداشت شدگان ایرانی در این کشور تاکید کرد : پی گیری های لازم تا روشن شدن موضوع و حصول نتیجه ادامه دارد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص علت بازداشت و آخرین وضعیت ایرانیان دستگیر شده در سواحل کویت اظهار داشت: بر اساس ادعاهای مطرح شده، این گروه قصد ورود غیرقانونی به کشور کویت، با هدف و انگیزه اقامت غیرقانونی و کار در این کشور را داشته اند که توسط گارد ساحلی آن کشور دستگیر می شوند.
قاسمی افزود: بلافاصله پس از آگاهی از این موضوع ، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت مأموریت داده شد که سریعا موضوع را بررسی و ادعاهای مطرح شده و همچنین آخرین وضعیت بازداشت شدگان را پیگیری کند.
وی افزود: متعاقبا کاردار کشورمان در کویت ضمن هماهنگی با مقامات کویتی با دستگیر شدگان ملاقات کرد.
قاسمی در ادامه گفت: در همین راستا نماینده سفارت با حضور در بیمارستان، از فرد زخمی شده در جریان دستگیری نیز عیادت و حال وی را رضایت بخش توصیف کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تأکید کرد: پیگیری ها تا روشن شدن ادعای مطرح شده و وضعیت بازداشت شدگان تا حصول نتیجه و از مجاری ذیربط ادامه خواهد داشت.
سیام**3070**1449
کد N1393907