پورابراهیمی:

فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور مهمترین مانع توسعه است

سیاسی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از برخی مفسده‌ ها در نظام اقتصادی کشور بیان کرد: وجود فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور یکی از مهم ترین معضلات و چالش‌های موجود بر سر راه توسعه اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در آستانه هفدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید کشور در مشهد مقدس، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی که هم اکنون دامن کشور را گرفته جامعه را به سمت یأس و نا امیدی برده و باید به سرعت برای آن کاری انجام داد.

وی با اشاره به بیانات جدی مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: باید ارتباط و مطالبات دوجانبه ای میان قوای مختلف وجود داشته باشد تا بتوانند مشکلات اقتصادی را برطرف کرده و برای قدرتمند شدن نظام در این حوزه بکوشند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر لزوم تدوین برنامه‌های اجرایی برای رسیدن به راهبردهای مطرح شده از طرف مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: مجلس در این حوزه باید قوانین مدون و مشخصی را وضع کرده و اقدامات لازم را دنبال کند و دولت نیز باید برای اقدامات خود چارچوب اجرایی و علمی در نظر داشته باشد.

پورابراهیمی ادامه داد: هم‌اکنون کشور ما در وضعیت جنگ اقتصادی هستیم و امکانات فعلی برای پیروزی در این جنگ تکافوی نیازها را ندارد، لذا باید از ابزارهای علمی در این بخش استفاده شود تا حداکثر بازدهی از منابع موجود به عمل آید.

وی، بسیج اساتید را بازوی علمی نظام از نظر اخلاص و رفتار انقلابی دانست و اظهار داشت: اکنون زمانی است که این سازمان از نهایت ظرفیت خود برای بهبود وضعیت اقتصادی استفاده کرده و برای رفع مشکلات موجود در این حوزه اعم از رکود، کمبود نقدینگی، مشکلات قانونی و دیگر مواردی از این دست تلاش کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی مفسده‌ ها در نظام اقتصادی کشور بیان کرد: وجود فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور یکی از مهم ترین معضلات و چالش‌های موجود بر سر راه توسعه اقتصادی و نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است که باید برای شفاف سازی آن راه حلی علمی و عملی پیدا شود.

پورابراهیمی گفت: ایجاد ارتباط میان نظریه های علمی در حوزه اقتصاد مقاومتی و روش های اجرایی و عملی، اقدامی است که سازمان بسیج اساتید باید در دستور کار خود قرار دهد.

بر اساس این گزارش، هفدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از ۹ تا ۱۲ شهریور ۹۵ با حضور استادان و نخبگان دانشگاهی بسیجی و فرماندهان شبکه های جنگ نرم با محوریت «اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین‌المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی» در سالن صبای مشهد مقدس برگزار می‌شود.

کد N1393689