اتریش کنترل های مرزی را تشدید می کند

سیاسی

وین - ایرنا - پلیس اتریش اعلام کرد که برای جلوگیری از موج جدید رفت و آمدهای پناهجویان، قرار است کنترل مرزها را بصورت مدیریت شده تشدید کند.

به گزارش روز سه شنبه رسانه های اتریش، همزمان با پایان تعطیلات تابستانی برخی از شرکت های مسافرتی در ایتالیا که وابسته به برخی از قاچاقچیان هستند اقدام به جا به جایی برخی از پناهجویان از شمال ایتالیا به داخل اتریش و بالعکس می کنند.
'جرالد تاتزگرن'، رئیس دفتر مرکزی مبارزه با قاچاق اتریش به رسانه ها گفته است که ما در حال تجربه آرامش قبل از توفان هستیم که در صورت عدم پیشگیری، با مشکلات فراوانی رو به رو خواهیم شد.
وی گفت: در حال حاضر سه نقطه کانونی وجود دارد که در تیر راس قاچاقچیان قرار گرفته است: شمال ایتالیا که تعداد زیادی از پناهجویان از آنجا عبور می کنند، مرز های آلمان که در هفته 200 تا 300 مهاجر از آنجا وارد اتریش وارد می شوند و مسیر بالکان از طریق کرواسی و اسلوونی.
وی تاکید کرد: به دلیل کنترل مرزی دقیق مجارستان به صربستان ورود پناهجویان به اروپای مرکزی بصورت چشمگیری کاهش پیدا کرده است.
به گفته رئیس دفتر مرکزی مبارزه با قاچاق اتریش، برخی از گروه های تور ردی نیز از طریق کوه های آلپ اقدام به جا به جایی پناهجویان می کنند. همزمان برای جلوگیری از این جابه هایی ها قرار است گشت ها و تعداد نیروهای پلیس در مرزهای اتریش افزایش پیدا کند.
در همین حال دولت اتریش در حال پیگیری ساخت یک حصار 370 متری در بزرگراه های اصلی است تا بتواند کنترل بیشتری بر عبور و مرور وسایل نقلیه داشته باشد.
پیشتر آلمان نیز از تمدید مدت زمان کنترل مرزهایش با اتریش خبر داده بود. 'توماس دی ماتزیر' وزیر کشور آلمان اعلام کرده بود که برای جلوگیری از جا به جایی پناهجویان توسط قاچاقچیان انسان، کنترل های شدید در مرز خود با اتریش را تا اواسط ماه نوامبر ( اواخر آبان) ادامه می دهد.
اروپام**441**1517
کد N1393236