کلینتون استقامت جسمی و روانی برای مبارزه با داعش را ندارد

بین الملل,هیلاری کلینتون,دونالد ترامپ

نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا در جریان یک سخنرانی در «اوهایو» گفت که افراط‌گرایی بزرگ‌ترین چالش جاری ایالات متحده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «دونالد ترامپ» با تاکید بر این‌که «اسلام افراطی» دشمن اصلی و مهمترین چالش فعلی آمریکا است، گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، اولویت اصلی خود را روی مقابله با این چالش متمرکز خواهد کرد.

وی افزود که آمریکا تنها با «شناسایی دشمن و پیشگیری از گسترش اسلام افراطی» قابلیت تبدیل به کشوری امن را دارد.

ترامپ با اشاره به حوادث اخیر در آمریکا از جمله بمب‌گذاری در ماراتن بوستون، تیراندازی در سن برناردینو و باشگاهی شبانه در اورلاندو، تاکید کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، اجازه تکرار حوادث مشابه را نخواهد داد.

ترامپ همچنین با انتقاد از سیاست‌های آمریکا در قبال جنگ عراق، از «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا و «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق و رقیب دموکرات خود به دلیل خروج نیروهای آمریکایی از عراق انتقاد کرد و گفت که این سیاست، باعث ظهور و گسترش داعش شده است.

این کاندیدای جمهوری‌خواه گفت که باراک اوباما به هیچ عنوان شایستگی ریاست‌جمهوری را نداشته است.

وی با ابراز نگرانی از تحرکات رو به گسترش داعش، این گروه را گروهی «شیطانی» خواند که دامنه فعالیت آن به تمامی خاورمیانه و حتی اروپا و در مجموع ۲۸ تا ۳۰ کشور گسترش یافته است.

ترامپ همچنین با انتقاد مجدد از رقیب دموکرات خود گفت که هیلاری کلینتون «شخصیت اخلاقی برای ریاست‌جمهوری و استقامت جسمی و روانی برای مبارزه با داعش را ندارد.»

نامزد حزب جمهوری‌خواه گفت اگر به ریاست جمهوری برسد، روادید ورود به آمریکا را از کشورهایی که با تروریسم در ارتباط هستند، به حال تعلیق در خواهد آورد.

 

 

 

کد N1393174