عراقچی:با بدعهدی طرف مقابل محکم برخورد می کنیم/پیگیری همه موارد در کمیسیون مشترک

سیاسی

تهران- ایرنا- معاون وزیر امور خارجه از پیگیری ایرادهای اجرای تعهدات طرف 1+5 در قالب کمیسیون مشترک خبر داد و گفت: با اهمال ها، تعلل ها و بدعهدی های طرف مقابل به صورت خیلی محکم برخورد می کنیم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سید عباس عراقچی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در قبال بد عهدی غربی ها در اجرای برجام شکایتی را به کمیسیون مشترک تعیین شده در توافقنامه با 1+5 برده است یا خیر، اظهار داشت: ما در قالب کمیسیون مشترک در حال پیگیری همه موارد هستیم.
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایراداتی در نحوه اجرای برجام از طرف مقابل وجود دارد، افزود: این ایرادات را در جلسات مختلفی که داشتیم، به خصوص در کمیسیون مشترک مطرح و مورد پیگیری قرار دادیم که بسیاری از آن ها حل شده است. مثلا در حوزه بیمه تقریبا همه مشکلات حل شده و در حال حاضر در حوزه های بانکی و مالی هم برخی از مشکلات حل شده است.
عراقچی با بیان اینکه به طور مرتب در حال پیگیری هستیم و برخی از این ها نیاز به زمان دارد و بعضی دیگر از آن ها نیاز به آئین نامه های جدید از طرف مقابل دارد، ادامه داد: همه این ها به ترتیب در حال حل شدن است ولی کماکان بعضی از تعلل ها، اهمال ها و بدعهدی ها از طرف مقابل وجود دارد که با این مسائل به صورت خیلی محکم برخورد و وظایف طرف مقابل را به آن ها گوشزد می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: هر جائی که طرف مقابل کوتاهی و تعلل داشته باشند، پیگیری خواهیم کرد. اگر نیاز باشد حسب تشخیص هیئت نظارت بر اجرای برجام، روندهای قانونی که در برجام مشخص شده هم طی خواهد شد.

**معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئول پرونده برداشت 2 میلیارد دلار است
به گزارش خانه ملت، معاون وزیر امور خارجه درباره برداشت 2 میلیارد دلار از سوی آمریکا نیز گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئول این پرونده هستند که این موضوع را دنبال می کنند و شکایتی را به دیوان بین المللی لاهه ارجاع داده اند.
سیام**9121**1429
کد N1392851