ادامه اعتراضات در میلواکی موجب برقراری وضعیت فوق العاده شد

سیاسی

ادامه اعتراضات مرد آمریکا در میلواکی در اعتراض به خشونت پلیس موجب شده تا مقامات این شهر ضمن اعلام وضعیت فوق العاده مقرارت منع آمد و شد را نیز در آن به اجرا بگذراند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اعتراضاتی که از روز شنبه در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین آمریکا پس از کشته شدن یک جوان سیاه پوست آغاز شد همچنان ادامه دارد و کشته شدن یک فرد دیگر در این شهر در اعتراضات روز یکشنبه موجب گسترش آن شده است.

در همین رابطه شهردار میلواکی در ایالت ویسکانسین امریکا با ادامه اعتراضات علیه خشونت پلیس، وضعیت منع آمد و شد در این شهر اعلام کرده است.

روز شنبه پلیس میلواکی، یک مظنون ۲۳ سال سیاه‌پوست را که سعی داشت فرار کند، به ضرب گلوله کشت. مقامات پلیس سپس ادعا کرده‌اند که این مظنون مسلح بوده است.

براساس گزارش پلیس، افسران، خودروی اسمیت را به دلیل آن‌چه «فعالیت‌های مشکوک» عنوان شده است، متوقف کردند، اما مظنون پا به فرار گذاشت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که فرماندار ویسکانسین برای مقابله با موج اعتراضات، از گارد ملیِ امریکا درخواست کمک کرده است. ناآرامی‌ها در میلواکی پس از آن شدت گرفت که در اعتراضات یکشنبه شب یک پمپ بنزین در میلواکی به آتش کشیده شد و آتش‌نشانان نتوانستند به دلیل تیراندازی، حریق را مهار کنند. در جریان این اعتراضات، همچنین چند خودروی پلیس به آتش کشیده شد.

در جریان این ناآرامی ها همچنین دستکمهفت نیروی پلیس به شدت زخمی شدند. نیروهای پلیس همچنین ۱۱ مرد و سه زن را بازداشت کردند.

در دو سال گذشته، افزایش خشونت پلیس امریکا علیه امریکایی‌های آفریقایی‌‎تبار و کشته شدن تعدادی از مظنونینِ سیاه‌پوست به دلایل واهی به دست نیروهای پلیسِ امریکا، موجی از اعتراضات و جنبش‌های مردمی در این کشور به راه انداخته است.

کد N1392795