وزیر اطلاع رسانی داعش به هلاکت رسید

سیاسی

تهران-ایرنا- یک مسئول حزب دموکرات کردستان روز دوشنبه اعلام کرد: وزیر اطلاع رسانی گروه تروریستی داعش در عملیات نیروهای پیشمرگ کرد در شرق موصل واقع در شمال عراق به هلاکت رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه الیوم السابع مصر، سعید مموزینی مسئول رسانه ای این حزب کردی در موصل گفت: داعش 165جسد از کشته شدگان خود را به شهر موصل مرکز استان نینوا منتقل کرده است که در میان آنها وزیر اطلاع رسانی این گروه تروریستی موسوم به «ابو احمد الشامی» نیز در میان کشته شدگان مشاهده شده است.
به گفته وی، این کشته های داعش، حاصل نبرد پیشمرگان با تروریست ها برای آزادسازی روستاهایی در محور الخازر و الکویر در شرق موصل است.
مموزینی افزود: وزیر اطلاع رسانی داعش در خط مقدم نبرد به دست پیشمرگ های کرد به هلاکت رسیده و جسدش به موصل مننتقل شده است.
نیروهای پیشمرگ کرد در ادامه عملیات خود در شرق موصل 12 روستا را در این منطقه در محور الخارز - الکویر آزاد کردند.
پایگاه خبری السومریه نیوز عراق روز دوشنبه گزارش داد: نیروهای پیشمرگ با آزاد سازی این 12روستا طرح خود برای بازپس گیری تعدادی از مناطق دو محور الخازر- الکویر را به پایان بردند.
براساس این گزارش این نیروها هم اکنون به پل راهبردی 'کویر' که استان اربیل را به استان های نینوا و کرکوک متصل می کند، رسیده اند و در 18 کیلو متری مرکز موصل استقرار یافته اند.
نیروهای پیشمرگ کرد از روز یکشنبه با پشتیبانی حملات هوایی ائتلاف بین المللی عملیاتی را به سمت شهر موصل پایگاه گروه تروریستی – تکفیری داعش در عراق آغاز کرده اند.
تاکنون 150 تروریست داعشی در جریان این عملیات کشته شده است. 13 پیشمرگ کرد نیز جان خود را در راه آزاد کردن این منطقه از دست داده اند.
گروه تروریستی – تکفیری داعش 10 ژوئن2014 (20 خرداد1393 ) موصل مرکز استان نینوا را که دومین شهر بزرگ در عراق محسوب می شود، اشغال کرد.
عملیات آزاد سازی استان نینوا در ماه های گذشته شروع شده و نیروهای عراقی تاکنون چندین روستا و منطقه را در جنوب موصل آزاد ساخته اند.
شبس**9241**1488 **1613
کد N1392487