معاون وزیر امور خارجه روسیه با معارضان سوری دیدار می کند

سیاسی

تهران-ایرنا- میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه به رسانه های این کشور گفت روز سه شنبه (فردا) با نمایندگان سوری مخالف با دولت سوریه در دوحه پایتخت قطر دیدار می کند.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر در گزارش دیگری نوشت: این دیپلمات روسی در حالی با نمایندگان معارض سوریه دیدار خواهد کرد که رایزنی های روسیه و آمریکا درباره عملیات مشترک برای آزادسازی حلب فشرده شده است.
«سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه نیز روز دوشنبه در گفت و گو با شبکه خبری روسیه 24 گفت: روسیه و آمریکا به مبارزه مشترک با گروه تروریستی داعش در منطقه حلب نزدیک شده اند.
نیروهای روسیه در قالب گروه هوافضا در عملیات نظامی نیروهای سوریه در حلب علیه گروه های تروریستی شرکت دارند و از این نیروها پشتیبانی هوایی می کنند.
این تحولات در حالی است که اختلافات بین گروه های معارض سوری تشدید شده است.
ارتش سوریه با حمله های پی درپی زمینی و پوشش گسترده هوایی و توپخانه ای، تلاش می کند عملیات ترمیم «شکاف در جبهه الراموسه» را درحالی ادامه دهد که عناصر مسلح تروریست درصددهستند ازشوک ناتوانی میدانی گروهک «جیش الفتح» برای پیشروی خارج شوند.
به گزارش ایرنا، روزنامه لبنانی السفیر نوشت: همزمان، تحولات سیاسی مانند درز خبرهایی از موافقت گروهک احرار الشام با روند سیاسی و اعمال قانون اساسی 1950 سوریه و بازگشت نظام پارلمانی و مخالفت جبهه النصره با این سازوکار باعث بروز اختلافات عمیق بین این دو گروهک اصلی جیش الفتح شده است.
شبس**9241**1488 **1565
کد N1392361