کریمی قدوسی مطرح کرد؛

غربی ها حسن نیتی در اجرای برجام ندارند

سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: قدرت های غربی مانند آمریکا تا کنون حسن نیتی حتی در انجام به تعهدات برجام نداشته اند و نباید به آنها اجازه نفوذ داده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی هفدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید، جواد کریمی قدوسی درآستانه برگزاری اجلاس هفدهم در مشهد طی گفت و گویی، از ورود فرهنگ غربی به کشور به واسطه داد و ستدهای در دست انجام در برجام ابراز نگرانی کرد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر تنها صحنه مجاهدت تغییر کرده  و انقلاب به نیروهای مخلص نیاز دارد اظهار کرد: هم‌اکنون زمانی است که جمهوری اسلامی ایران باید قدرت خود را در منطقه و دنیا تثبیت کرده و برای معضلات موجود در این راه، باید برنامه ریزی کرد و جدیت داشت.

وی با تأکید بر اینکه چشم امید تمام کشورهای دنیای اسلام به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده است، بیان کرد: قدرت کشور ما به تمام کشورهای مسلمان برای استکبارستیزی نیرو داده و به همین علت باید آن را به عنوان یک اصل در حوزه عملکردی قرار داد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی باید به عنوان مهم ترین خواسته و مطالبه مقام معظم رهبری انگاشته شود.

وی با بیان اینکه راه حل اصلی برون رفت از مشکلات کنونی تکیه بر ظرفیت های داخلی است، خاطرنشان کرد: دانشمندان و فرهیختگان انقلابی که بخش عظیمی از آنها در سازمان بسیج اساتید گرد هم آمده اند می‌توانند در استفاده از این ظرفیت‌ها کارگشا باشند.

وی تأکید کرد: مهم ترین مطالبه رهبری در وضعیت کنونی اقتصاد مقاومتی است زیرا ضعف های اقتصادی سبب می شود که برخی از شکاف‌های اعتقادی و اجتماعی شده که ممکن است عواقب سنگینی داشته باشد.

فرمانده پیشین بسیج خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید تمام دستگاه های دولتی نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی به عنوان مهم‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری در دستور کار خود قرار دهند تا به صورت عملی نتایجی از اقدامات آنها در کشور مشاهده شود نه اینکه به تمام فعالیت های خود تنها نام اقتصاد مقاومتی را اضافه کنند.

گفتنی است، هفدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از ۹ تا ۱۲ شهریور ۹۵ با حضور استادان و نخبگان دانشگاهی بسیجی، فرماندهان شبکه های جنگ نرم و... بامحوریت «اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی» در سالن صبای مشهد مقدس برگزار می‌شود.
 

کد N1392314