اخبار و رویدادهای سوریه در یک نگاه / دوشنبه 25 مرداد

سیاسی

تهران – ایرنا - بازگشت مردم به شهر «منبج» پس از آزادی از دست داعش، عقب نشینی تروریست ها در جنوب غربی حلب، ابراز نگرانی سازمان همکاری اسلامی از وضعیت سوریه و هلاکت 35 تروریست بر اثر انفجار در مرز سوریه و ترکیه از جمله اخبار و رویدادهای مربوط به سوریه در روز دوشنبه 25 مردادماه است.

** هلاکت 35 تروریست بر اثر انفجار در مرز سوریه و ترکیه
شبکه خبری الجزیره به نقل از رسانه های ترکیه گزارش داد: در پی انفجار یک بمب در گذرگاه مرزی «اطمه» در مرز سوریه و ترکیه، 35 معارض سوری (تروریست های مسلح) کشته شدند.

** وزیر دفاع روسیه: مسکو از حملات موشکی ناتو به سوریه پیشگیری کرد
وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: روسیه با مطرح کردن پیشنهاد امحای تسلیحات شیمیایی سوریه از حملات موشکی گسترده پیمان ناتو به این کشور پیشگیری کرد.

** رایزنی بوگدانف و ظریف درباره شرایط جدید در مساله سوریه
میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

** آلمان چشم انداز کمی برای از سرگیری مذاکرات صلح در سوریه می بیند
ساسئون شبلی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان تاکید کرد در حال حاضر چشم انداز کمی برای از سرگیری مذاکرات صلح سوریه وجود دارد .

** گلوبال ریسرچ: رسانه های غربی درباره سوریه دروغ می گویند
نشریه گلوبال ریسرچ نوشت: رسانه های غربی و سازمان های غیردولتی باصطلاح بی طرف درباره داستان های خیالی مانند «آخرین پزشک در حلب » حرف می زنند و درد و رنج واقعی 1.5 میلیون انسان در مناطق امن تحت کنترل دولت و پزشکان درمان کننده آنان در حلب را نادیده می گیرند.

** روسیه و آلمان بر لزوم مبارزه با تروریسم و کمک رسانی به سوریه تاکید کردند
اوضاع سوریه محور اصلی مذاکرات وزیران خارجه آلمان و روسیه در شهر یکاترینبورگ این کشور بود و دو طرف بر لزوم مبارزه قاطع با گروه های تروریستی ضد سوری بویژه داعش و جبهه النصره تاکید کردند.

** بازگشت مردم به شهر «منبج» پس از آزادی از دست داعش
شهروندان شهر «منبج» در شمال سوریه پس از آزادی از دست داعش و رفع اشغال به این شهر باز می گردند.

** عقب نشینی تروریست ها در جنوب غربی حلب
فعالان و وبسایت های گروه های معارض و تروریست در سوریه از شکست تلاش گروه موسوم به فتح الشام برای بازکردن جبهه ای جدید در جنوب غربی حلب خبر دادند.

** پادشاه اردن:امیدواریم همکاری روسیه وسازمان ملل به توقف جنگ درسوریهمنجرشود
« عبدالله دوم» پادشاه اردن گفت: امیدواریم همکاری سازمان ملل متحد و روسیه به توقف جنگ و درگیری ها در سوریه منجر و زمینه ازسرگیری مذاکرات ژنو برای رسیدن به راه حل سیاسی همه جانبه فراهم شود.

** ابراز نگرانی سازمان همکاری اسلامی از وضعیت سوریه
در شرایطی که گروه های تروریستی مورد حمایت برخی کشورهای غربی و عربی به اعمال ضدبشری خود علیه مردم سوریه ادامه می دهند، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در نامه ای به 'سرگئی لاوروف' وزیر امور خارجه روسیه از وضعیت سوریه و ادامه مناقشه در این کشور ابراز نگرانی کرد.

** جشن میلاد امام رضا(ع) در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد
جشن میلاد امام رضا(ع) با حضور خادمان بارگاه ایشان در حرم حضرت رقیه (س) در دمشق برگزار شد.
خاورم**9364**1144
کد N1392124