10 سال زندان برای یک زن نوزاد دزد در آفریقای جنوبی

سیاسی

تهران- ایرنا- دادگاهی در آفریقای جنوبی روز دوشنبه زنی را به اتهام دزدیدن نوزادی به 10 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژوهانسبورگ، دادگاهی در آفریقای جنوبی زنی را به جرم ربودن نوزادی در 19 سال پیش گناهکار دانست و وی را به 10 سال زندان محکوم کرد.
به گفته رئیس دادگاه خانواده در ژوهانسبورگ، این زن آفریقایی، 19 سال پیش نوزادی را از مهدکودکی ربوده و سپس وی را به عنوان دخترش بزرگ کرده بود.
سخنگوی دادسرای ژوهانسبورگ در این باره گفت: ما خواستار پانزده سال زندان برای این زن شده بودیم اما دادگاه با 10 سال آن موافقت کرد.
وی تاکید کرد: شما نمی توانید کودکی را بربایید و انتظار داشته باشید که جامعه و دستگاه قضایی آن را بپذیرد و با آن کنار بیاید. این یک جنایت است و مطمئنا دستگاه قضایی با آن برخورد خواهد کرد.
در این دادگاه فرد متهم ماجرای نوزده سال پیش را با جزئیات کامل برای حضار و شاکیان و وکلای آنها تعریف کرد و به اتهام خود آشکارا اعتراف کرد. وی گفت که از نظر پزشکی قادر نبوده باردار شود و به همین علت تصمیم به ربودن این نوزاد گرفته است.
گسترش پدیده کودک ربایی در قاره آفریقا، به پدیده ای نگران کننده و خطرناک تبدیل شده است .
یشترین رقم کودک ربایی در قاره آفریقا و منطقه خاورمیانه اتفاق می افتد و ۶۲ درصد از قربانیان کودک ربایی، کودکانی هستند که از آن ها برای گماردن به کارهای اجباری در کارخانجات نساجی، عملیات ساختمانی و سایر کارخانجات استفاده می شود.
خاورم**9041**1144
کد N1392045