آفتاب
لاریجانی در مراسم تجلیل از آزادگان:

آزادگان قطب‌های درخشان شکیبایی‌ هستند

آزادگان قطب‌های درخشان شکیبایی‌ هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی آزادگان را قطب‌های درخشان شکیبایی‌ خواند و گفت: صبر و استقامت آزادگان الگویی برای منطقه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز در مراسم تجلیل از آزادگان قوه مقننه اظهار داشت: ایثارگران از افتخارات بخش های مختلف کشور هستند و کسانی که سابقه جهاد داشته و به سختی استقامت کردند، جزو ایثارگرانی هستند که امروز در مقاطع مختلف تقنینی حضور دارند و مجلس را منور کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایثارگران در زمینه مجاهدت سابقه ارزشمندی دارند، گفت: آزادگان با روشی که در دوره اسارت سپری کرده اند، تلخی های اسارت را به جریانی بالنده تبدیل کرده اند و این مختص قوه انقلابی منطقه است نه تنها ایران.

صبر و استقامت آزادگان برای منطقه الگو شده است

رئیس مجلس با یادآوری روایتی از امام رضا (ع) گفت: ویژگی مومن حقیقی تبعیت از سنت ولی است. ایشان سنت ولی را شکیبایی و تحمل و صبر در دوره سختی دانستند، بنابر این روایت، آزادگان قطب های درخشان شکیبایی هستند.

لاریجانی با بیان اینکه صبر و استقامت آزادگان الگویی برای منطقه شده است، گفت: صحنه هایی که در دهه های اخیر در منطقه چون عراق، یمن، بحرین و سوریه دیده می شود، نشان می‌دهد مسلمانان از تجربه نیروهای انقلابی و رشادت ایرانیان به خوبی اقتباس کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری مقاومت یک سال و اندی مردم یمن زیر باران بمباران سعودی افزود: مردم یمن که  بنیه اقتصادی ضعیفی هم دارند، به سختی و مشقت این دوران را تحمل کرده و به نظر می‌رسد شکیبایی این افراد با شکل گیری مجلس یمن نشان از تدبیر نیروی انقلابی و استقامت آنها دارد.

وی افزود: شکل گیری مجلس یمن پس از ۲ سال تعطیلی، سبب خواهد شد تا از نظامات آن اداره یمن را ساماندهی کنند. در بخش های دیگر منطقه نیز فضای تسلیم پذیری در مقابل استکبار و جریان های پرنفوذ در منطقه در حال از بین رفتن است.

مقاومت و شکیبایی در جنگ ۳۳ روزه تازیانه محکمی به صورت رژیم صهیونیستی زد

لاریجانی با یادآوری جنگ ۳۳ روزه تصریح کرد: بیداری مسلمانان در جنگ ۳۳ روزه به نحو اعلاتری دیده شد. آتشی که رژیم صهیونیستی بر سر مردم خالی کرد و در این راستا پل هوایی نیز برای ارسال سلاح از کشور صهیونیستی و آمریکا زده شد، اما مقاومت و شکیبایی در جنگ ۳۳ روزه تازیانه محکمی به صورت رژیم صهیونیستی زد.

وی ادامه داد: شکیبایی گروه مقاومت کوچکی که در برابر فشار بسیاری ایستادگی کردند همانند مقاومت امروز مردم عراق و کشورهایی است که نهصت بیداری در آنها شکل گرفته و همچنین شکیبایی مردم ایران در سال های جنگ و اسارت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن قدردانی از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امید است حضور شما منشأ خیر و برکت شود، چرا که دلسوزی شما نسبت به انقلاب یکه است و این دلسوزی در راستای تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی بوده و است.

در این مراسم، حسن نوروزی نماینده آزاده مجلس شورای اسلامی با یادآوری مشکلات ایثارگران گفت: مواردی در برنامه پنجم توسعه درخصوص ایثارگران وجود داشته که در لایحه برنامه ششم توسعه به آن‌ها پرداخته نشده است. با توجه به اینکه ورود آزادگان در دوره های مختلف مجلس نشان از اعتماد مردم به این قشر دارد، درخواست می‌شود تا نسبت به اصلاح لایحه برنامه ششم توسعه و تذکر به دولت برای به کارگیری آزادگان در امور اجرایی اقدامات لازم صورت گیرد.

کد N1391885

وبگردی