آفتاب

نخستین نشست مشترک هیات رئیسه مجلس با شورای نگهبان برگزار شد/ افزایش تعاملات دو نهاد

نخستین نشست مشترک هیات رئیسه مجلس با شورای نگهبان برگزار شد/ افزایش تعاملات دو نهاد

تهران-ایرنا- اولین نشست مشترک اعضای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای نگهبان برگزار شد.

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، اولین نشست مشترک هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای نگهبان به منظور تعامل و درک متقابل ارکان قوه مقننه و درک متقابل مجلس و نهاد پاسدار قانون اساسی برگزار شد.
در ابتدای جلسه حضرت آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان ضمن ابراز خشنودی از برگزاری چنین نشستی، ایام مبارک دهه کرامت و میلاد حضرت ثامن الحجج (ع) را تبریک گفت و به فرازهایی از مقام شامخ آن امام همام اشاره کرد.
در این جلسه که با هدف تعاملات بیشتر دو نهاد در راستای تبیین ابهامات و ایرادات شورای نگهبان راجع به مصوبات و تصمیمات مجلس و اصلاح و تصویب قوانین کاربردی از جمله قانون انتخابات و برنامه های توسعه تشکیل گردید؛ بر حضور فعال و مستمر اعضای شورای نگهبان در جلسات کارشناسی و کمیسیون های مجلس و ارائه نقطه نظرات این نهاد به مجلس تأکید شد.
در این نشست آقایان: پزشکیان، مطهری، نعمتی، عثمانی، کاتب، قاضی زاده هاشمی، وکیلی و رنجبرزاده از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و حضرت آیت الله جنتی، محمدرضا علیزاده، دکترعباس علی کدخدایی، دکتر نجات الله ابراهیمیان، دکتر سام سوادکوهی و دکتر سید فضل الله موسوی از شورای نگهبان حضور داشتند که هرکدام ضمن بیان نقطه نظرات خود پیشنهادهایی جهت بهبود روند قانونگذاری ارائه دادند.
همچنین مقرر شد تشکیل اینگونه جلسات مشترک استمرار یابد.
سیام**3070**1449
کد N1391852

وبگردی