فشار گشت های خیابانی، موجب استعفای نظامیان بلژیکی شده است

سیاسی

تهران- ایرنا- فشار کاری عملیات گشت خیابانی به منظور مقابله با تهدید تروریستی، نظامیان بلژیکی را خسته و وادار به استعفا کرده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری «بلگا» بلژیک، اتحادیه «مرکز عمومی خدمات دولتی» ویژه کارکنان بخش دولتی در بلژیک اعلام کرده است که طی دو ماه گذشته، 11 نظامی پادگان «براسشات» (Brasschaat) در منطقه «آنورس» (Anvers) در شمال بلژیک استعفا کرده اند. این افراد دلیل استعفای خود را فشار کاری عنوان کردند.
این گزارش با اشاره به این که این مساله به پادگان آنورس محدود نمی شود، افزود: عملیات گشت خیابانی نظامیان بلژیک موسوم به «هوم لند» که برای مقابله با تهدید تروریستی برنامه ریزی شد با انتقادات جدی مواجه است.
«لوک ماس» (Luc Maes) از مسئولان اتحادیه کارکنان دفاعی بلژیک، اعلام کرد: یک هزار و 600 مامور گشت خیابانی از نیروهای یک گروه سه تا چهار هزار نفری نیروی زمینی بلژیک بکار گرفته شده اند.
وی افزود: این افراد به شدت خسته شده اند. در حقیقت این افراد، نیروهای ما در ماموریت های نظامی در کشور مالی و افغانستان بودند و همچنین در رزمایش های نظامی شرکت داشتند.
مائس افزود: باید 200 نفر به این نیروها افزوده شود و این در حالی است که حدود یکصد نفر وزارت دفاع را به دلیل سنگینی فشار کار ترک کرده اند.
این اتحادیه همچنین از تحمیل ساعت ها اضافه کار به نظامیان ابراز تاسف کرده است؛ زیرا در ارتش اضافه کار و نیز تعطیلات آخر هفته ای که به کار اختصاص می یابد به سختی جبران می شود.
«استفن فاندپوت» (Steven Vandeput) وزیر دفاع بلژیک، اظهار نظری در مورد فشار کار وارد بر نظامیان گشت شهری نداشته است.
وزارت دفاع بلژیک با تایید آمار 12 مورد استعفا در پادگان براسشات در یک سال گذشته، این تعداد را مشابه سال گذشته اعلام کرده است.
بلژیک با توجه به حمله تروریستی در بروکسل در 22 مارس (3 فروردین)، هم اکنون در وضعیت 3 هشدار امنیتی قرار دارد. در بلژیک چهار سطح هشدار امنیتی تعیین شده که در سطح سوم آن، اقدام تروریستی امری «محتمل» در نظر گرفته می شود.
در حمله های تروریستی 22 مارس (3 فروردین) در یک ایستگاه مترو و فرودگاه بروکسل، 32 نفر کشته و بیش از 300 تن مجروح شدند. گروه تروریستی «داعش» مسئولیت این حمله ها را بر عهده گرفت.
اروپام ** 9053**1485
کد N1391796