صدر اعظم اتریش : تضمینی برای رخ ندادن عملیات تروریستی در اتریش نیست

سیاسی

وین - ایرنا - کرستیان کرن صدر اعظم اتریش در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اتریش «اورف»(orf) اعلام کرد که تضمینی برای رخ ندادن عملیات تروریستی در اتریش وجود ندارد.

کرن تاکید کرد : ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که این حادثه کی رخ می دهد اما خود را برای جلوگیری از هرگونه عملیات تروریستی آماده کرده ایم. در راستای همین موضوع اقداماتی را نیز برای بالا بردن امنیت خود انجام و تعداد نیروهای پلیس خود را با هماهنگی دفتر فدرال امنیت و دادگاه قانون اساسی افزایش داده ایم.

وی افزود : با دفتر وزیر کشور نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته است تا با اسلام گرایان رادیکال و افراطیون برخورد شود.

پیشتر وزارت کشور اتریش اعلام کرد در پی گزارش های مکرر در خصوص احتمال عملیات تروریستی در اتریش، تدابیر امنیتی ضد ترور در کشور تشدید می شود.

این وزارتخانه در بیانیه خود تاکید کرده است جزئیات دقیقی از جمله در مورد زمان احتمالی این گونه حملات در دسترس نیست اما ایستگاه های پلیس در شهرهای وین و ایالت های 'نیدراسترایش' و 'اشتایرمارک' به حالت آماده باش درآمده اند.
در بیانیه وزارت کشور اتریش همچنین آمده است که آخرین تحقیقات از حملات تروریستی در شهر ها و مکان های مهم نیز در اختیار دادگاه قانون اساسی کشور گذاشته شده است که ایستگاه های اصلی قطار در وین جزو این تحقیقات است. به گفته این وزارتخانه هیچ دلیلی برای ترس و وحشت وجود ندارد ولی کسی نمی تواند در مورد اینکه این حادثه احتمالی قرار است در کدام نقطه اروپا اتفاق بیفتد پیش بینی کند.
سخنگوی وزارت کشور اتریش هم اعلام کرد که اخیرا موج تهدید ها از طریق ایمیل علیه مقامات اتریش به گونه ای افزایش پیدا کرده که تاکنون سابقه نداشته است.
اروپام**441**1856
کد N1391794