مظنون ترور امام جماعت مسجد نیویورک دستگیر شد

سیاسی

شبکه تلویزیونی «ان بی سی» از بازداشت مظنون به ارتباط با قتل امام جماعت مسجد «فرقان» در نیویورک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ خبرگزاری راشاتودی به نقل از شبکه تلویزیونی «اِن بی سی» از بازداشت مظنون به ارتباط با قتل امام جماعت مسجدی در نیویورک خبر داد.

بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی، این فرد به اتهام ارتباط با قتل روز شنبه امام جماعت مسجد «فرقان» در نیویورک توسط پلیس بازداشت شده است.

«ان بی سی» در این باره گفت: این فرد بامداد امروز و در زمانی که به یک خودرو پارک شده در محل حادثه برگشته بود؛ توسط پلیس دستگیر شد.

بنا به اعلام پلیس، وی ظاهراً دارای تمامی مشخصاتی است که با چهره ضارب مطابقت دارد.

بر اساس این گزارش، پلیس بازجویی از این فرد را بلافاصله پس از دستگیری او آغاز کرده است.

گفتنی است، امام جماعت یک مسجد که روز شنبه به همراهی یک نفر در حال بازگشت از نماز جماعت ظهر در یکی از مساجد در منطقه «کوئینز» از توابع نیویورک بود، مورد تیراندازی فرد مهاجم ناشناس قرار گرفته و کشته شد.

بر اساس این گزارش، این حادثه در نزدیکی مسجد «الفرقان» در منطقه کوئینز روی داده و امام جماعت مذکور از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

شاهدان عینی در این باره گفته بودند که امام جماعت و همراه وی در پی این تیراندازی کشته شدند و فرد مهاجم که در دستش هفت تیر بزرگی بود از صحنه جرم متواری شده بود. در عین حال برخی منابع از زخمی شدن فرد همراه امام جماعت خبر می دهند.

«تیفانی فیلیپس» سخنگوی پلیس نیویورک اعلام کرده بود که این دو مرد حدوداً شصت ساله در اطراف محدوده پارک اوزون در منطقه کوینز هدف تیراندازی قرار گرفتند.

کد N1391775