جابری انصاری: برای پیگیری تحولات منطقه به ترکیه سفر می کنم

سیاسی

تهران- ایرنا- معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت: برای پیگیری و بررسی تحولات منطقه به زودی به ترکیه سفر می کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ‏حسین جابری انصاری روز دوشنبه در حاشیه دیدار با میخائیل باگدانف نماینده رییس جمهوری روسیه در امورخاورمیانه در پاسخ به سوالی درخصوص نقش ترکیه در حل بحران سوریه افزود: بین ایران و ترکیه توافق شد گفت و گو ها از طریق تبادل هیات ها ادامه یابد.
وی یادآور شد: به زودی از امید یالچین همتای ترک خود برای سفر به ایران دعوت می کنم و همچنین برای گفت و گوهای جزیی تر درباره مسایل منطقه به آنکارا سفر خواهم کرد.
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه تصریح کرد: ادامه رایزنی ها بین بازیگران موثر در بحران، می تواند زمینه ساز مقدمات ضروری برای خروج از بحران جاری باشد.
جابری انصاری با تاکید بر این که ترکیه کشور مهم و موثر منطقه است، یادآور شد: همواره در طول بحران سوریه رایزنی های فشرده ای با دولت ترکیه در جهت حل بحران داشتیم و در سفر اخیر وزیر امور خارجه به آنکارا هم آخرین وضعیت بین دو کشور تبادل نظر و در ارتباط با اصول اساسی حل بحران بین دو کشور توافق کلی انجام شد.
وی حفظ تمامیت ارضی سوریه، حاکمیت ملی واحد، شکل گیری دولت ملی و فراگیر و همچنین سرنوشت این کشور توسط ملت وریه را از اصول کلی و مورد اهتمام ایران و ترکیه ذکر کرد و گفت: اگر چه اینها اصول کلی است اما توافق بر سر همین اصول کلی می تواند مقدمه اقدامات بعدی حل بحران سوریه باشد.
این خبر در حال تکمیل است.
سیام**2021**9012** 1336
کد N1391744