قانون انتخابات و همکاری های بیشتر؛ موضوع جلسه هیات رییسه مجلس و شورای نگهبان

سیاسی

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه مشترک اعضای هیات رییسه مجلس با حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد و گفت: موضوعات مختلف از جمله اصلاح قانون انتخابات از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

غلامرضا کاتب روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در تشریح این جلسه افزود: در این جلسه مباحث کلی در زمینه هماهنگی بیشتر میان دولت، مجلس و شورای نگهبان در جهت تصویب و بررسی طرح ها و لوایح مطرح و مقرر شد این همکاری ها بیشتر شود.
وی با تاکید بر افزایش بحث های کارشناسی میان مجلس و شورای نگهبان ادامه داد: درباره ایراداتی که شورای نگهبان درباره طرح ها و لوایح می گیرد که بعضا مغایر با قانون اساسی نیست نیز بحث شد که خواستار دقت بیشتر شورای نگهبان در این زمینه شدیم تا میزان ایرادهای شورای نگهبان نسبت به لوایح کاهش یابد.
نماینده مردم گرمسار در مجلس با بیان اینکه در این جلسه مباحث مربوط به قانون انتخابات نیز مطرح شده است، خاطر نشان کرد: همچنین مقرر شد درباره اصلاح قانون انتخابات یک اجماعی میان شورای نگهبان و مجلس صورت گیرد.
کاتب افزود: برای برگزاری و ادامه جلسات متناوب بین شورای نگهبان و مجلس و ایجاد ارتباط بین دو مجموعه مقرر شد که این جلسات ادامه یابد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین درباره ایرادهای شورای نگهبان به احکام دائمی توسعه کشور که چندی قبل در مجلس به تصویب رسیده بود، اظهار داشت: در این زمینه نیز مقرر شد که شورای نگهبان بصورت کارشناسی موارد مختلف را بصورت مجزا مطرح کند تا ایرادهای مدنظر این شورا برطرف شود.
سیام**9103**1429
کد N1391474