ساخت 4200واحد مسکونی- تجاری جدید برای صهیونیست ها در کرانه باختری

سیاسی

تهران- ایرنا- کمیته ساخت و ساز رژیم صهیونیستی طرح ساخت چهار هزار و 200 واحد مسکونی – تجاری جدید در شهرک 'مودعین' در غرب رام الله را تصویب کرد.

پایگاه خبری فلسطین الیوم روز دوشنبه گزارش داد که این واحدها در شهرک 'مودعین' در غرب رام الله در جنوب کوه های الخلیل که در آن شهرک 'مکابیم ریعوت' ساخت سال 2003 قرار دارد و 100 هزار صهیونیست در آن اسکان داده شده ، ساخته می شود.
منابع فلسطینی معتقدند که رژیم صهیونیستی سعی دارد که با ساخت این شهرک های جدید مرزهای بین شهرک های فلسطینیان و صهیونیست ها این حدود را از بین ببرد و این مناطق را اشغال کند.
براساس این گزارش این طرح شامل ساخت دو طرح ، اولی مکان های تجاری در منطقه شهرک 'تیناعومارم' و دومی ساخت مرکز نیازهای لوجستیک در نزدیکی شهرک 'ترقومیا' فلسطینی است. این درحالی است که این رژیم پیشتر در این منطقه یک مرکز تجاری در نزدیکی شهرک 'عتنیئیل' ساخته بود.
همچنین براساس این گزارش لیبرمان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز رای خود را در خصوص تخلیه روستای فلسطینی 'سوسیا' در منطقه جنوب الخلیل اعلام می کند .
طبق این گزارش خاخام های صهیونیست این درخواست را برای ساخت یک بنا در این روستا مطرح کرده اند.
نهادهای مرتبط با شهرک سازی صهیوینستی از دادگاه رژیم صهیوینستی خواسته اند تا حکم تخلیه و تخریب این روستا را برای امنیت صهیوینیست ها صادر کند.
بیش از نیم میلیون صهیونیست در بیش از 230 شهرک که رژیم صهیونیستی پس از جنگ 1967 و اشغال سرزمین های فلسطینی از جمله در کرانه باختری و شرق بیت المقدس ساخته است، سکنی گزیده اند.
همه شهرک های صهیونیست نشین طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند و رژیم صهیونیستی به درخواست های مطرح شده مبنی بر توقف گسترش شهرک سازی در اراضی اشغال شده فلسطینی بی اعتنایی می کند.
انتفاضه سوم مردم فلسطین موسوم به انتفاضه قدس در اکتبر سال گذشته (مهرماه) در پی تشدید برخورد صهیونیست ها و شهرک نشینان با مردم فلسطین و هتک حرمت های مکرر آن ها به مسجدالاقصی آغاز شد.
از آغاز انتفاضه قدس تاکنون، 214 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری، نوار غزه و سرزمین های اشغالی به شهادت رسیده اند.
هدف رژیم صهیونیستی از شهرک ها و ساخت و سازها سیطره کامل بر کرانه باختری است.
سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می دانند چرا که این رژیم در جنگ سال 1967 میلادی این سرزمین ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هرگونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین های اشغالی ممنوع است.
خاورم**9366**1579
کد N1391330