وزارت کشور افغانستان: انفجار کابل 3 زخمی برجای گذاشت

سیاسی

کابل - ایرنا - وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که براثر انفجار یک مین مغناطیسی که در یک خودروی شخصی در نزدیکی حوزه نهم اداره امنیت کابل جاسازی شده بود، سه نفر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، «بصیر مجاهد» سخنگوی پلیس کابل نیز به خبرنگاران گفت که بررسی ها در مورد انفجار صبح امروز دوشنبه درحال انجام است و جزئیات آن، پس از انجام تحقیقات اعلام خواهد شد.
پیشتر شاهدان عینی گفته بودند که یک خودروی متعلق به وزارت دفاع افغانستان در میدان «احمدشاه مسعود» در مقابل وزارت دفاع منفجر شده و این خودرو هنگام انفجار سه سرنشین داشته است.
'ذبیح الله مجاهد' یکی از سخنگوی طالبان اعلام کرد که افراد این گروه امروز یک خودروی نیروهای امنیتی افغان را در نزدیکی وزارت دفاع هدف قرار داده اند. وی مدعی شد که تمامی سرنشینان این خودرو کشته شدند.
افغانستان در روزهای گذشته از یک سو شاهد درگیری های شدید میان نیروهای دولتی با گروه طالبان در جنوب و مرکز و گروه داعش در شرق این کشور و از سویی دیگر صحنه مناقشه سیاسی میان «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی است.
گروه طالبان بر شدت حملات خود در روزهای گذشته افزوده است و در تازه ترین اقدام، شهرستان «دهنه غوری» مرکز استان بغلان در مرکز کشور را پس از پنج روز نبرد شدید با نظامیان افغان، تصرف کردند.
«نورحبیب گلبهاری» فرمانده امنیت پلیس بغلان به رسانه ها گفت که اکنون مرکز شهرستان «دهنه غوری» به دست طالبان افتاده است، اما نیروهای دولتی سرگرم نبرد برای بازپس گیری این شهرستان هستند.
اساق**1610**1392
کد N1391308