آفتاب

هتل های کیش در جشنواره تابستانی افزایش قیمت نخواهند داشت

هتل های کیش در جشنواره تابستانی افزایش قیمت نخواهند داشت

کیش – ایرنا – رئیس جامعه هتلداران کیش با اعلام اینکه افزایش قیمت در هتل ها نداریم گفت: قرار است هتل ها به منظور تشویق گردشگران2درصد از ظرفیت خود را به عنوان جایزه به مسافرانی که در طول سال دوبار به کیش سفر کردند اختصاص دهند.

مسیح الله صفا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مورد آغاز نوزدهمین جشنواره تابستانی مصادف با عید سعید فطر و اقدامات انجام شده جوامع در این راستا اظهار داشت: موسسه جشن ها و مناسبت ها برنامه های ویژه ای را برای جشنواره تابستانی و در ادامه برای تمامی سال تدارک دیده اند .
وی با اعلام اینکه هدف ستاد جشنواره و مناسبت های ویژه این است که در طول سال با برگزاری جشنواره های متعدد میزبان گردشگران از قشرهای مختلف باشیم افزود: این موسسه هفت نفر هیات امنا از بخش خصوصی و دولتی دارد که همکاری دو بخش سبب می شود جشنواره امسال با شکوه بیشتری برگزار شود.
صفا اظهار داشت: ترکیب هیات امنا چهار نفر از بخش خصوصی شامل رئیسان جوامع هتل داران ، بازاریان ، آژانس های خدمات مسافری و انجمن سرمایه گذاران کار آفرینان کیش است ، بخش دولتی نیز مرکب از معاونان گردشگری ، توسعه و مدیریت انسانی و حقوقی سازمان منطقه ازاد کیش است و یک مدیرعامل که از بیرون استخدام شده است .
وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و هنری شاد و متنوعی برای جشنواره ها در طول سال طراحی شده است افزود: این جشنواره ها پشت به پشت ادامه دارد که آعاز آن با جشنواره تابستانی است که تا پایان شهریور ماه ادامه دارد .
صفا گفت: علاوه بر اجرای کنسرت توسط هنرمندان مطرح کشور و مسابقه هر شب 10 مییلون تومان جایزه نقدی و هرهفته یک خودرو برای شرکت کنندگان در جشنواره در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: تعدادی حامی مالی که از برندها هستند با ستاد جشنواره گفت وگو و برای حمایت از جشنواره اعلام آمادگی کرده اند و این حامیان نیز جوایز ارزنده ای به شرکت کنندگان در جشنواره خواهند داد.
صفا اظهار کرد: جشنواره ابنبات چوبی برای کودکان و بهره مندی کودکان زیر هفت سال از خدمات رایگان هتل ها ، جشنواره خرید بازارهای کیش و بهره مندی از جوایز قرعه کشی های شبانه و تخفیف های مناسب ، جشنواره سلامت و استفاده از امکانات درمانی بیمارستان کیش ، رالی تور خانوادگی و شرکت در قرعه کشی خودرو و همچنین استفاده از امکانات تفریحی و گردشی از جمله برنامه های جشنواره تابستانی کیش است .
وی با بیان اینکه تمام تلاش دست اندرکاران ،برگزاری جشنواره ای خوب و در خور شان گردشگران است افزود:جشنواره امسال با کیفیتی بالا در ارائه خدمات از سوی جوامع مختلف ، رضایتمندی بیادماندنی و قیمتی مناسب برگزار می شود که امیدواریم خاطره ای خوب برای گردشگران بجا بگذارد.
صفا در مورد افزایش قیمت هتل ها و نظارت بر نحوه ارائه خدمات گفت : افزایش قیمتی نخواهیم داشت ، قرار است هتل ها نیز 2 درصد از ظرفیت خود را به عنوان جایزه به مسافرانی که در طول سال دوباره به کیش سفر می کنند اختصاص دهند .
رئیس جامعه هتلداران تاکید کرد : در صورتی که آژانس هایی که با کیش ایر قرارداد دارند هتل ها را در طول سال چارتر کنند و مسافران برای اسکان به هتل بروند قیمت بلیت و هتل حدود 25 تا 30 درصد برای مسافر ارزان تر خواهد شد.
صفا راه اندازی پارک ابی ، توسعه پارک دلفین ها ، متعادل ساختن قیمت ورزش های تفریحی ، دریایی و اماکن دیدنی را در جذب گردشگر بیشتر و استفاده از ظرفیت ها مهم خواند .
رئیس جامعه هتلداران کیش در ادامه مهمترین موانع در مسیر هتلداری را ضعف آموزش و نیروهای متخصص در بخش های مختلف عنوان کرد و گفت: ما نیازمند ایجاد مدرسه هتل داری هستیم ، اگر می خواهیم تا 20 سال آینده به جایگاهی واقعی در صنعت گردشگری برسیم هم اکنون باید آموزش را شروع کنیم .
وی دانستن زبان خارجی برای فعالان این حوزه را ضروری دانست و گفت : باید بتوان گردشگر را به درستی هدایت و نیاز آن را رفع کرد .
صفا یکی دیگر از موانع در این مسیر را بروکراسی اداری اخذ مجوز فعالیت اقتصادی دانست و گفت : وضع قانون به نفع صنعت گردشگری و هتلداری است اما نباید هر روز با یک قانون جدید مواجه شد ، درخواست ها نباید با مجوز فعالیت اقتصادی گرو کشی شود ، اگر بهداشت یک هتل ایراد دارد باید آن را جریمه کرد نه اینکه مجوز اقتصادی نداد یا آن را باطل کرد و هر مورد غیر قانونی باید با محدودیت روبرو شود .
نوزدهمین جشنواره تابستانی کیش مصادف با عید سعید فطر آغاز می شود و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
جزیره زیبای کیش با 91 کیلومتر مربع مساحت در 18 کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج همیشه فارس در استان هرمزگان واقع شده است.
سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید می کنند.
1630/1641/ 1257
کد N1329820

وبگردی