فرار جاسوس سیا از روسیه پس از درگیری با پلیس

سیاسی

مسکو- ایرنا- ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه از فرار یک مامور سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) از این کشور پس از حمله به پلیس محافظ سفارت این کشور در مسکو خبر داد.

به گزارش ایرنا، زاخارووا با صدور بیانیه ای در باره این واقعه که چندی پیش رخ داده ولی اکنون اطلاعات آن منتشر شده است، اعلام کرد: روزنامه واشنگتن پست اشتباه نوشته است که طرف روسی دیپلمات آمریکایی را مورد ضرب و شتم قرار داده است.
وی در این بیانیه که امروز (جمعه) در پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه انتشار یافته، افزوده است: یک فرد که در صدد بود در ساعات شب ششم ژوئن (17 خرداد) وارد ساختمان سفارت آمریکا در روسیه شود، پس از درخواست نگهبان برای ارائه مدارک هویت، مامور را با ضربه محکم دست پرت کرد و فورا داخل ساختمان شد که فیلم دوربین ها نیز وقوع این عمل را تایید می کند و وزارت خارجه روسیه نیزبه این اقدام اعتراض کره است.
زاخارووا تاکید کرد، شخص ضارب که خود را دیپلمات خوانده جاسوس بوده است و از گذرنامه آمریکایی برای پوشش استفاده می کرده است.
وی همچنین با رد ادعای آمریکا که جاسوس این کشور مجروح شده است، اظهار کرد:واشنگتن بگونه هدفمند برای تخریب روابط با مسکو از جمله با انجام اقدام های تحریک آمیز تلاش می کند که هیچ ثمره خوبی نخواهد اشت.
بنا به گفته زاخارووا، جاسوس آمریکایی پس از این اقدام و ضرب و شتم نگهبان روسی سفارت، با استفاده از عنوان دیپلماتیک روسیه را ترک کرده است.
اروپام 391 ** 1516
کد N1323131