روز قدس؛ روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

شخصیت اهل تسنن پاکستان: امروز قدس در خطر است نه حرمین شریفین

سیاسی

اسلام آباد - ایرنا - یک رهبر برجسته اهل تسنن پاکستان با بیان اگر خطری متوجه حرمین شریفین در سرزمین حجاز باشد، بدون تردید شیعه و سنی با هم برای دفع این خطر متحد خواهند بود، گفت: اما آنچه امروز در معرض خطر است و نیاز به حمایت دارد، مسجدالاقصی است نه حرمین شریفین.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'سید محمد معصوم حسین نقوی' رئیس حزب جمعیت علمای پاکستان شاخه 'نیازی' روز گذشته در سخنرانی در سمیناری به مناسبت روز جهانی قدس با عنوان فلسطین مسئله مهم عالم اسلام در شهر لاهور گفت: افرادی که خود را به اصطلاح روحانی دینی و علمای مذهبی می دانند، از تظاهر به در معرض تهدید بودن حرمین شریفین و گمراه کردن مردم بپرهیزند. امروز خطری حرمین شریفین را تهدید نمی کند و قدس است که در چنگال صهیونیست ها گرفتار شده است.
وی تاکید کرد: قدس مسئله ای مشترک برای تمام مسلمانان است و تنها محدود به یک فرقه و یک مذهب و یگ گروه نمی شود.
وی تاکید کرد: حزب الله و حماس گروه های مقاومتی هستند که برای آزادی مسجدالاقصی و نجات ملت مظلوم فلسطین از چنگال رژیم نامشروع صهیونیستی تلاش می کنند اما عناصری که به دنبال تروریست تلقی کردن این گروه ها هستند بدون شک در حال اجرای سیاست صهیونیست ها می باشند.
وی تاکید کرد که مسلمانان پاکستان نیز همه ساله به طور پر شور در راهپیمایی های روز جهانی قدس شرکت کرده و ظلم و ستم صهیونیست ها علیه فلسطین را محکوم می کنند.
پیر محمد نقوی خطاب به سازمان همکاری اسلامی گفت: این سازمان به جای تبدیل شدن به جبهه ای برای دفاع از خواسته های برخی از کشورها، اقدام به دفاع از حریم مسلمانان کرده و گام به سوی حل و فصل مسئله فلسطین بردارد.
این رهبر برجسته اهل تسنن پاکستان از سران کشورهای اسلامی خواست تا به نهضت آزادی بیت المقدس ملحق شده و برای کاهش درد و رنج ملت فلسطین نقش خود را ایفا کنند.
وی سکوت برخی از کشورهای اسلامی در برابر اشغالگری های رژیم غیرقانونی اسرائیل در سرزمین بیت المقدس را محکوم کرد.
پیر محمد معصوم نقوی گفت: کسانی که دست به تشکیل ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم متشکل از کشورهای اسلامی زده اند نگاه مغرضانه را به سوی جمهوری اسلامی ایران و حزب الله و کسانی دارند که همواره از فلسطین دفاع کرده اند.
وی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه امام خمینی (ره) سرمایه بزرگ امت اسلامی و مسئله قدس وجه اشتراک برای عالم اسلام است تاکید کرد: منویات و فتواهای حضرت آیت الله خامنه ای رهبر ملسلمانان جهان برای کاهش تفرقه میان مسلمانان موثر خواهد بود.
این شخصیت پاکستانی با اشاره به اوضاع فعلی بحرین و یمن نیز گفت: مردم انقلابی بحرین برای دریافت حقوق شهروندی و اجرای خواسته های خود دست به راهپیمایی های مسالمت آمیز شده و از رهبر خود یعنی آیت الله شیخ عیسی قاسم دفاع می کنند اما دولت بحرین این افراد را سرکوب می کند. مردم یمن نیز خواستار حقوق اولیه خود هستند.
آساق*274**1723
کد N1322993