روز قدس؛روز دفاع از مردم فلسطین

سفیر ایران در هند:رژیم صهیونیستی مظهر نژاد پرستی است

سیاسی

دهلی نو-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند، رژیم صهیونیستی را مظهر نژاد پرستی دانست و اظهار کرد مسلمانان باید برای آزادی قدس از دست این رژیم نژاد پرست، متحد شوند.

به گزارش ایرنا،'غلامرضا انصاری' روز جمعه درجمع نمازگزاران مسجد جامع فتحپوری دهلی نو افزود:امروز جهان اسلام با ظلم و ستم صهیونیست ها علیه مردم بی دفاع فلسطین مواجه است.
وی با بیان اینکه اسلام با پیروان ادیان دیگر مخالف نیست خاطرنشان کرد اسلام با صهیونیسم که از هیچ جنایتی علیه مردم مظلوم فلسطین کوتاهی نمی کند ،مخالف است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در هندوستان با اشاره به مخالفت کشورها با نژاد پرستی گفت چرا کشورهای غربی،امریکا و دیگر کشورها به رژیم نژاد پرست اسرائیل همانند افریقای جنوبی برای پایان دادن به رفتارهای نژاد پرستی فشار وارد نمی کنند.
وی خاطرنشان کرد مردم فلسطین از مسلمان ،یهودی و مسیحی باید حق داشته باشند برای آینده کشورشان تصمیم بگیرند.
انصاری درادامه اسلام را دین صلح ،دوستی و محبت دانست و تصریح کرد خشونت و اعمال افراطی در اسلام جایی ندارد .
وی تصریح کرد اسلام تنها مقاومت را در برابر ظلم جایز می داند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند در ادامه با اشاره به خشونت گروههای افراطی اظهار کرد این اعمال چهره نامناسبی از اسلام ترسیم کرده است .
به گزارش خبرنگار ایرنا،نمازگزاران هندی پس از اقامه نماز جمعه در مسجد فتحپوری برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس به سوی خیابان 'جنترمنتر'در نزدیکی پارلمان هند حرکت کردند.
قرار است تا ساعاتی دیگر راهپیمایی ضد صهیونیستی روز جهانی قدس در پایتخت هند برگزار شود.
*آساق*1600
کد N1322922