روز قدس، روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

المیادین:کشورهای عربی واسلامی روز جهانی قدس را گرامی داشتند

سیاسی

تهران- ایرنا- کشورهای اسلامی ،آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس را گرامی داشتند،امروز شاهد برگزاری راه پیمایی های گسترده در بیشتر کشورهای عربی و اسلامی برای مقابله با توطئه های رژیم صهیونیستی هستیم.

به گزارش شبکه خبری المیادین، رژیم صهیونیستی امروز با اعلام حالت آماده باش شمار زیادی از نظامیان جنایتکار خود را در شهر اشغالی قدس واطراف آن مستقر و موانع ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجد الاقصی برای برگزاری آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را تشدید کرد.
المیادین افزود: بزرگداشت روز جهانی قدس حامل این پیام به جهان است که 'همه امت اسلام پشت مسجد الاقصی ایستاده اند' واین همان چیزی است که گروههای مقاومت فلسطین بر آن تاکید واعتقاد دارند قدس خط قرمز ماست وکوتاهی در حق آن کردن ،مجاز نیست.
پایتخت های عربی واسلامی امروز شاهد برگزاری راه پیمای ایی گسترده در حمایت از مساله فلسطین بود .
در ایران نیز ملیون ها تن به فرمان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در راه پیمایی های گسترده بر آزادی قدس اشغالی تاکید کردند.
مناطق مختلف عراق نیز شاهد برگزاری راه پیمایی عظیم بزرگذاشت روز قدس بود.
در مصر نیز کمال الهلباوی عضو شورای حقوق بشر این کشور گفت: روز جهانی قدس منادی مساله مقدسات است.
دریمن نیز جبهه بسیج برای مقابله با جنگ علیه یمن با شعار 'علی رغم تجاوز دشمن، فلسطین مساله اول ماست'
از مردم یمن خواست با حضور گسترده در راه پیمایی های روز جهانی قدس از مقاومت مردم فلسطین حمایت کنند.
عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله به مناسب روز جهانی قدس ضمن اعلام حمایت از مقاومت ومردم فلسطین بر توسل به استقلال یمن وآزادی آن تاکید کرد.
در تونس نیز دو جمعیت 'هویت مقاومت 'و'عشاق تونس'با برگزاری همایش بین المللی تحت عنوان' مقاومت وتروریسم ' حمایت خود از بیت المقدس را مورد تاکید قرار دادند.
شرکت کنندگان در این همایش تروریسم داعش وتروریسم صهیونیست را یکی دانسته خواستار حمایت از مقاومت کنندگان در برابر تروریسم تکفیری صهیونیستی شدند.
برگزار کنندگان این همایش از اقدام دولت تونس در ممانعت از صدور ویزا برای ورود هیات اتحادیه جهانی علمای مقاومت به این کشور انتقاد کردند.
در لبنان نیز شهر صیدا در جنوب لبنان شاهد برگزاری روز جهانی قدس وبرپایی مراسم مردمی در مرکز فرهنگی سعد بود که شرکت کنندگان در این مراسم انتخاب گزینه مقاومت را مورد تاکید قرار دادند وقرار است حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در این مراسم سخنرانی کند.
این در حالی است که برگزاری مراسم روز قدس به دلایل تهدیدهای امنیتی در لبنان لغو شد.
جهان اسلام امروز شاهد برگزاری راه پیمایی عظیم روز جهانی قدس در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی وتاکید بر آزاد سازی قدس است.
خاورم** 1453**1579
کد N1322921