بازتاب روز قدس در رسانه های عربی؛

المنار: ایرانی ها به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفتند

سیاسی

شبکه المنار لبنان با اشاره به برگزاری مراسم روز قدس در ایران گزارش داد: میلیونها ایرانی در مراسم شرکت کردند و به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه المنار در گزارشی از مراسم روز قدس در ایران گزارش داد: در تهران پایتخت و دیگر شهرهای ایران جمع کثیری از مردم، روز قدس را گرامی داشتند و به ندای امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران لبیک گفتند.

این رسانه لبنانی نوشت: میلیونها نفر از ایرانی ها از همه اقشار در راهپیمایی که در بیش از ۸۵۰ شهر ایران برگزار شد شرکت کردند و به سوی معیادگاههای نماز جمعه در حالی که شعارهایی در حمایت از قدس سر می دادند حرکت کردند.

راهپیمایی کنندگان پلاکاردهایی در حمایت از آرمان فلسطین حمل کردند و فلسطین را موضوع نخست جهان اسلام دانستند.

المنار گزارش داد: میلیونها ایرانی در راهپیمایی روز قدس شعار واحد امسال یعنی وحدت امت اسلامی، حمایت از انتفاضه فلسطین و برائت از رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری را سر دادند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین وسکوت دائمی جامعه بین المللی را  در قبال اقدامات این رژیم و نیز تلاشهای عادی سازی برخی رسانه های عربی و اسلامی را محکوم کردند و بر ضرورت وحدت تاکید کردند.

العهد: راهپیمایی گسترده ایرانی ها در روز قدس

رسانه لبنانی العهد نیز به مراسم روز جهانی قدس در ایران پرداخت.

این رسانه اعلام کرد: امروز جمعه راهپیمایی های بزرگی در سراسر ایران در گرامیداشت روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شروع شد که در آن میلیون ها نفر از ایرانی ها  در ۸۵۰ شهر ایران در این راهپیمایی شرکت کردند.شعار این راهپیمایی وحدت امت اسلامی و حمایت از انتفاضه فلسطین و برائت از رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری است.این مراسم از سوی ۳۵۰۰ خبرنگار وعکاس پوشش داده شد.

کد N1322894