عارف: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات در موضوع فیش‌های حقوقی قصور کرده‌اند

مجلس,محمدرضا عارف,مراسم راهپیمایی روز قدس,روز جهانی قدس

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم گفت: سوال بسیار جدی و مهم این است که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با این مسئله چه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدرضا عارف در جریان راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: روز قدس، روز همبستگی امت اسلامی است که به‌عنوان وحدت ملت مسلمان انتخاب شده است.

او گفت: مسلمانان جهان در این روز برای تحقق آرمان‌های ملت مسلمان فلسطین به خیابان می‌آیند و بنده نیز به‌عنوان یکی از شهروندان این کشور خود را موظف می‌دانم در این راهپیمایی شرکت کنم.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را نشان‌دهنده انسجام و همدلی ملت اسلامی دانست و گفت: مطمئن باشید علی‌رغم تمام شیطنت‌هایی که ازسوی دشمنان صورت می‌گیرد، قطعاً پیروزی از آن ما خواهد بود.

این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به سوالی درباره فیش‌های حقوقی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد هستیم ازسوی برخی از مدیران به نوعی سوءاستفاده از اختیارات صورت گرفته است؛ این درحالی است که از مدیران توقع می‌رفت که با درنظر گرفتن وضعیت مردم، حداقل عرف جامعه رعایت کنند.

عارف خاطرنشان کرد: درحالی که مردم برای دریافت وام‌های ۲ الی ۳ میلیونی دچار مشکل هستند، این توقع از مدیران ارشد وجود دارد که هر چه بیشتر به مردم توجه داشته باشند.

او گفت: با این حال، باید توجه کنیم کسانی که چنین حقوق‌هایی را تصویب و تایید کردند نیز مورد برخورد قرار گیرند. برخورد با این مسئله نباید محدود به دریافت‌کنندگان این حقوق‌ها و وام‌ها شود؛ بلکه باید با تصویب‌کنندگان و تاییدکنندگان نیز برخورد شود.

رئیس فراکسیون امید همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با عدم ارائه گزارش دیوان محاسبات به مجلس، علیرغم سپری شدن بیش از دو هفته، خاطرنشان کرد: سوال بسیار جدی و مهم این است که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با این مسئله چه کرده‌اند.

او ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور باید به مجلس و مردم گزارش دهد چرا در این خصوص قصور کرده است و همچنین دیوان محاسبات نیز باید به مردم و مجلس شورای اسلامی گزارش دهد که چرا در حسابرسی سالانه به این مسئله بی‌توجه کرده و اگر به این تخلف‌ها برخورد کرده، چرا گزارشی ارائه نکرده است.

عارف همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بحث مفاسد اقتصادی فیش‌های حقوقی غیرمتعارف و سلامت مالی در دولت یازدهم بیشتر از دولت قبلی مطرح و رسانه‌ای می‌شود، گفت: اینکه چرا مسائل مالی و فیش‌های حقوقی در گذشته مطرح نمی‌شده و به نوعی در این دولت رسانه‌ای می‌شود، چندان مهم نیست و بهتر است این مسئله را سیاسی نکنیم چرا که حفظ سلامت مالی و اقتصادی کشور ارجح‌ است و یک ارزش به حساب می‌آید.

او افزود: به نظر من اینکه نسبت به مسائل مالی و اقتصادی دولت حساسیت وجود داشته باشد و مورد نظارت قرار بگیرد فی‌نفسه مساله مثبتی است که می تواند راهگشای حق بسیاری از مسائل باشد اما این وضعیت نباید دستمایه بازی‌های سیاسی قرار بگیرد.

کد N1322889