روز قدس؛ روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

نماینده سنای پاکستان: همه ملت های آزاده موظف به حمایت از قدس هستند

سیاسی

اسلام آباد – ایرنا – یک نماینده مجلس سنای پاکستان گفت که تمام مسلمانان و ملت های آزاده جهان موظف به حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایات صهیونیست ها علیه این مردم بی دفاع هستند.

'سید طاهر حسین مشهدی' روز جمعه درگفت و گو با ایرنا گفت: روز جهانی قدس، روز تجدید روحیه، تجدید قوا و اتحاد جهان اسلام است.
وی با قدردانی از ابتکار امام خمینی(ره) برای پایه گذاری روز جهانی قدس، گفت: امام خمینی با این ابتکار بزرگ، افکار عمومی جهان اسلام را نسبت به وسعت جنایات صهیونیست ها علیه فلسطینیان مطلع کرد و موجب بیداری اسلامی در برابر این جنایات ضدبشری شد.
این نماینده سنای پاکستان گفت: همه ساله در روز جهانی قدس، اقدامات ضدانسانی و اشغالگرایانه صهیونیست ها بار دیگر در ذهن ملت های آزاده مرور می شود و باعث می شود تا ملت فلسطین هرگز از یاد نروند و حمایت از آرمان های فلسطینیان و تلاش برای رهایی قدس، همواره از مهم ترین اولویت های جهان اسلام باشد.
وی با اشاره به اشغالگری های نامشروع رژیم اسرائیل و جنایات آن علیه مردم فلسطین، تاکید کرد که سازمان های بین المللی و اسلامی باید اقدامات جدی تر برای پایان دادن به این وضعیت بغرنج اتخاذ کنند.
وی گفت: مسجدالاقصی به عنوان قبله نخست مسلمانان جهان، اهمیتی حیاتی برای جهان اسلام دارد و برخی کشورهای مسلمان با حرکت در مسیر کمک به تحقق اهداف صهیونیست ها، از اهمیت قدس و ضرورت آزادسازی آن و کمک به مردم فلسطین غافل شده اند.
آساق*272*1723
کد N1322843