روز قدس، روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

رییس مجلس: راه اصلی آزادی فلسطین بیداری امت اسلامی است

سیاسی

تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: مردم ایران حضور پرشوری در راهپیمایی روز قدس داشتند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی روزجمعه در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره حضور مردم ایران در راهپیمایی این روز بزرگ گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بسیار چشمگیر است که نشان دهنده عزم ملت ایران برای حضور در این راهپیمایی است.
وی تاکید کرد: مردم با حضور چشمگیر خود در این راهپیمایی برای عزت خود به میدان آمده اند و نشان داده اند که چه قدر نسبت به سرنوشت سایر مسلمانان حساس هستند.
لاریجانی با یادآوری این که مردم ایران با حضور پرشورشان نشان دادند که با یکدیگر اتحاد دارند و همچنین حمایت خود را از مردم فلسطین به جهانیان نشان دادند.
وی تاکید کرد: این حضور در شرایط فعلی منطقه که اوضاع به هم ریخته است برای این است که مسیر سوء استفاده برای رژیم صهیونیستی باز نشود و همچنین این حضور نشانه بیداری در بین ملت های اسلامی است.
در ادامه خبرنگاری از لاریجانی در مورد برخی از کشورهای اسلامی که همگام با رژیم صهیونیستی گام برمی دارند پرسید که لاریجانی پاسخ داد: در این راستا راه اصلی بیداری امت اسلامی است و از آن دولت های وابسته انتظاری بیش از این نیست.
وی تاکید کرد: بیداری امت اسلامی می تواند پشتیبان واقعی برای ملت فلسطین و حل مشکلات آنان باشد.
سیام**9121**9132 ** 1569
کد N1322838