روز قدس؛ روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در کراچی پاکستان برگزار شد

سیاسی

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس، تعداد زیادی از نخبگان و شخصیت های برجسته وابسته به احزاب سیاسی و دینی ایالت سند پاکستان شب گذشته در ضیافت افطار کنسولگری جمهوری اسلامی ایران به مناسب این روز حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'مهدی سبحانی' سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی در این ضیافت افطار که در محل سرکنسولگری برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک از اصولی ترین سیاست های خود به حمایت از مردم مظلوم فلسطین ادامه خواهد داد.
وی افزود: امروز جهان اسلام دچار وضعیت بغرنج شده است و برون رفت از این شرایط، وحدت و انسجام تمام جوامع اسلامی را می طلبد.
وی روز جهانی قدس را به عنوان یادگار امام خمینی(ره)، روز ابراز همبستگی جهانیان با مردم فلسطین توصیف کرد و برضرورت ایفای نقش پر رنگ تر مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در برابر جنایات صهیونیست ها تاکید کرد.
سبحانی در ادامه با اشاره به مواجهه امت اسلامی با توطئه دشمنان اسلام بویژه صهیونیست ها و تاکید بر وحدت میان تمام آحاد امت اسلامی خاطر نشان کرد که قدرت های جهان، کشورهای منطقه را از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران می ترسانند در حالیکه از برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی که خطری جدی برای شرق است چشم پوشی می کنند.
وی گفت: تلاش صهیونیست ها ایجاد اختلافات داخلی در جهان اسلام است به همین جهت در حال حمایت از داعش و گروه های تکفیری هستند.
در این مراسم اسدالله بوتو جانشین امیر جماعت اسلامی پاکستان، حافظ نعیم الرحمان امیر جماعت اسلامی در کراچی، عقیل انجم عضو ارشد جمعیت علمای پاکستان در نطق های خود روز قدس را یادگار امام خمینی(ره) دانسته و خواستار رفع اختلافات بین شیعه و سنی شدند.
همچنین شب گذشته به مناسبت روز جهانی قدس، تعداد زیادی از شخصیت های سیاسی، دینی، علمی و رسانه ای پاکستان و نیز جمعی از دیپلمات های کشورهای اسلامی مقیم اسلام آباد در مراسم ضیافت افطار که به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شرکت کردند.
آساق**1723
کد N1322789