اجمالی/ سردار سلامی:

امروز مسلمانان از مظلومیت ۹۹ ساله در تاریخ پرده برداری کردند

سیاسی

جانشین فرمانده سپاه گفت: امروز مسلمانان برای سی و هفتمین بار در حال پرده برداری و رونمایی از یک مظلومیت ۹۹ ساله در تاریخ هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه همزمان با روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: امروز موازنه قدرت به نفع مسلمانان و جهان اسلام در حال تغییر است.

وی افزود: پیام ها، زمینه ها و تصاویر زیبایی از شکل گیری یک تمدن نوین اسلامی مشاهده می شود، امروز نهرهای خروشان و جوشان مسلمانان در حال اتصال جوشان و خروشان به یکدیگر است.

سلامی ادامه داد: امواج پیوسته ای از فریاده های بلند مسلمانان در نقاطی که ممکن است و فریادهای خاموش مومنان در جایی که رژیم فرسوده و سرسپرده امکان خروش و فریاد مسلمانان را نمی دهند، علیه یک جنایت کهنه در تاریخ حیات بشر و به خصوص جهان اسلام در حال شکل گیری است.

وی گفت: امروز مسلمانان برای سی و هفتمین بار در حال پرده برداری و رونمایی از یک مظلومیت ۹۹ ساله در تاریخ هستند. در حال رونمایی از یک جنایت طولانی مدت که توسط تقاطع آرزو و استراتژی قدرتهای بزرگی همچون آمریکا و انگلیس و متحدان منطقه ای آنها بر ملت بی دفاع و مظلوم فلسطین روا داشته شده است.

سلامی افزود: داستان غم انگیز محروم کردن یک ملت ریشه دار در تاریخ از سرزمین خود و کاشتن بذر یک رژیم تصنعی و جعلی که به تجارت جنایت در عالم مشغول است، ماجرا دقیقاً از یکصد سال پیش آغاز شد. از سال ۱۹۱۶ میلادی که انگلیس و فرانسه در یک قرارداد سری به نام «سایس پیکوت» با چشم انداز فروپاشی امپراتوری عثمانی به تقسیم جهام اسلام و دنیای عرب بین خود پرداختند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: انگلستان آن روز که بریتانیا نامیده می شد، فلسطین، اردن و بخش هایی از عراق را تحت تسلط و قیمومیت خود درآورد و فرانسه، لبنان، سوریه و بخش هایی از شمال عراق را تحت کنترل و اداره و استعمار خود درآورد و این واضح ترین و آشکارترین توطئه ای بود که جهان غرب برای تسلط بر هویت فرهنگی و استقلال سیاسی در پیش گرفت.

ادامه دارد...

کد N1322703