آفتاب

رهبر حزب کردی ترکیه : داعش به درون دولت ترکیه نفوذ کرده است

رهبر حزب کردی ترکیه : داعش به درون دولت ترکیه نفوذ کرده است

استانبول- ایرنا- رهبر حزب کردی دموکراتیک خلق های ترکیه، مدعی شد که در سایه چشم پوشی های حزب حاکم ترکیه ، گروه ترویستی داعش به درون بدنه دولت ترکیه نفوذ کرده و هواداران آن وارد نهادهای دولتی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری «یورت» ، صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق ها در باره حمله تروریستی به فرودگاه استانبول گفت: گروه تروریستی داعش در یک سال گذشته همواره مخالفان حزب حاکم عدالت و توسعه را هدف قرار داده بود و در این مدت عملیاتهای انتحاری در سوروچ و در نزدیکی ایستگاه راه آهن آنکارا علیه تجمع های مخالفان کرد صورت گرفت.
دمیرتاش گفـت : در سایه چشم پوشی ها و حمایت ها ، گروه تروریستی داعش عناصر خود را وارد مراکز بهداشتی ، بیمارستانها ، وزارت آموزش و پروش ، فرودگاهها ، مراکز پلیس و دیگر نهادهای دولتی کرد و اکنون در هر جا که می خواهد دست به عملیات تروریستی می زند.
رهبر حزب کردی ترکیه اضافه کرد : هشدار من خطاب به نخست وزیر ترکیه است و به وی می گویم که شما فکر می کردید که داعش را به بازی گرفته اید ولی امروز مشخص شد که این گروه تروریستی شما را به بازی گرفته است.
وی افزود: اگر کسی سه بار در اطراف فرودگاه چرخ بزند و یک چاقو به همراه داشته باشد بازداشت می شود ولی این تروریست ها بارها به فرودگاه استانبول آمده و از نزدیک شرایط را بررسی کردند حتی تا جایی که با کلاشینکف در داخل ترمینال دست به قتل عام زدند.
حملات انتحاری سه شنبه شب گذشته به فرودگاه آتاترک استانبول 44 کشته و بیش از 180 زخمی برجای گذاشت که 13 تن از کشته شدگان شهروند خارجی هستند.
پلیس ترکیه روز گذشته (پنجشنبه ) اعلام کرد که 13 تن را در ارتباط با این حملات دستگیر کرده که سه تن از آنها خارجی هستند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله به فرودگاه آتاتورک استانبول را بعهده نگرفته ولی گفته می شود تروریست ها از اعضای داعش بودند.
خاورم ** 2010**1579
کد N1322535

وبگردی