پلیس بحرین از دادن اطلاعات دقیق انفجار «العکرالشرقی» طفره رفت

سیاسی

تهران – ایرنا – پلیس بحرین روز جمعه در بیانیه ای مدعی شد: اطلاعات دقیقی درمورد انفجارهای شامگاه پنج شنبه درورودی اصلی منطقه «العکرالشرقی» در جنوب منامه ( پایتخت) در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیانیه پلیس بحرین می افزاید: انفجارهای شامگاه پنج شنبه درورودی اصلی منطقه روستایی « العکرالشرقی» رخ داد که منطقه ای شیعه نشین در بحرین است.
در همین خصوص و به نقل از شبکه خبری المیادین، وزارت کشور بحرین در حساب توئیتری خود نوشت: انفجار در ورودی اصلی منطقه العکرالشرقی رخ داد و بر اثر ترکش های ناشی از آن، یک زن جان باخت و سه کودک نیز زخمی شدند.
خودروی حامل این افراد، هنگام وقوع انفجار در محل در حال تردد بود.
بر اساس این گزارش منطقه العکرالشرقی در جنوب منامه پایتخت و در جنوب غربی جزیره «ستره» واقع شده است.
این حوادث ناگوار در حالی رخ می دهد که دولت بحرین با اعمال ظلم و ستم شدید علیه رهبران مخالف روند اصلاحات را در این کشور در هم کوبیده است و در همین راستا شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را به دلیل ایراد دو سخنرانی مسالمت آمیز انتقادآمیز از دولت به جای چهار سال به 9 سال زندان محکوم کرد.
به گفته کارشناسان بین المللی این حکم نشان می دهد که بحرین با هر گونه مخالفت مسالمت آمیز مخالف است و مقامات بحرین به وخامت پرونده خود در خصوص حقوق بشر و درخواست های آمریکا و سازمان ملل در ارتباط با آزادی شیخ علی سلمان اهمیتی قائل نیستند.
ادامه سرکوب مخالفان در بحرین باعث شده است بسیاری از فعالان سیاسی کشور را ترک کرده و در اروپا درخواست پناهندگی سیاسی کنند و آن دسته از مخالفان که همچنان در بحرین بسر می برند از سوی مقامات امنیتی این کشور به شدت تحت نظر قرار دارند و رژیم آل خلیفه همچنان مخالفان را از سفر و داشتن تابعیت محروم کرده و آنها را به خارج از کشور تبعید می کند.
خاورم**9377**1579
کد N1322534