دفاع از مظلوم/۳

زریبافان: دولت برای موفقیت راهی جز اجرای منویات رهبری ندارد

سیاسی

رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه موفقیت هر دولتی به تبعیت آن از ولایت بستگی دارد، گفت: دولت برای موفقیت در کارهای خود راهی جز تبعیت از رهنمودهای امام(ره) و رهبری ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود زریبافان، رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه مراسم امروز راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران در جمع خبرنگاران درباره پیام راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: مردم با حضور پرشور خود نشان می‌دهند که همچنان انقلابی هستند و همچنان پیرو امام(ره) و ولایت باقی مانده‌اند و برای آنچه بر خط اسلام و ولایت است، حاضرند جان خود را نیز بدهند.

وی افزود: مردم ما روز قدس را روز اسلام می‌دانند و به همین دلیل در چنین مناسبت‌هایی مشارکت پرشور دارند و کلام آنها، تلاش برای اعتلای انقلاب و نظام اسلامی است.

رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین درباره تلاش برخی جریانات در منطقه و در داخل برای پیاده کردن نسخه‌ای مشابه برجام در رابطه با مسائل منطقه‌ای عنوان کرد: در داخل خطری در این رابطه وجود ندارد و همه دوست دارند هزینه‌ای که در رابطه با مذاکرات هسته‌ای شده است، به بار بنشیند؛ مردم ما دوست ندارند وقتی هزینه‌ای می‌کنند، آن هزینه بی‌ثمر بماند، خطر اصلی از بیرون و ناشی از بدعهدی، ناجوانمردی دشمن است.

معاون رئیس جمهور سابق در پاسخ به این سوال که تا چه میزان این عزم و اراده در دولت وجود دارد که آرمان‌های انقلاب و رهبری را در سطح منطقه دنبال کند، تصریح کرد: تجربه ۳۷ ساله انقلاب اسلامی نشان داده است که هر دولتی که در خط ولایت حرکت کند، موفق می‌شود و هر مقدار که زاویه بگیرد، به همان مقدار باید در موفقیت‌های آن دولت تردید کرد؛ بنابراین دولت نیز اگر بخواهد موفق شود، راهی ندارد جز اینکه در خط فرمایشات و رهنمودهای امام(ره) و رهبری حرکت کند.

اصولگرایان برای انتخابات ۹۶ همه جریانات اصولگرا را دخیل کنند

زریبافان در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اصولگرایان در انتخابات ۹۶ نامزدی خواهند داشت یا خیر، عنوان کرد: مهم این است که اصولگرایان به وحدت برسند و نامزد داشته باشند و امیدواریم به این وحدت برسند و برای این کار نیز من پیشنهاداتی داده‌ام و معتقدم برای اینکه موفقیتی حاصل شود، همه جریانات موثر اصولگرا باید سرکار بیایند نه یک تعداد اندک از آنها.

وی ادامه داد: اگر همه پای کار آمدند و فرآیندی را طراحی کردند و افراد مختلفی را که ظرفیت اداره کشور را دارند، به پای کار آوردند و کار غربال شد، قطعا وحدت حاصل می‌شود و اگر قرار باشد ۳- ۴ حزب دور هم بنشینند و بخواهند برای کل کشور و جریان اصولگرایی تصمیم‌گیری کنند، مانند برخی مقاطع به تکثر کاندیداها منجر خواهد شد و باعث می‌شود که افراد خارج از دایره، برای خود این حق را قائل شوند که جداگانه کار کنند؛ مانند سال ۹۴ که عده‌ای خارج از گود قرار گرفتند و کار خودشان را انجام دادند.

رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه فکر می‌کنید آقای احمدی‌نژاد گزینه اصولگرایان برای سال ۹۶ خواهد بود یا خیر، تصریح کرد: نمی‌دانم؛ اصولگرایان باید در مجموع تصمیم‌گیری کنند؛ معتقدم اصولگرایان باید بنشینند شاخص‌ها و معیارها را تدوین کنند و بر اساس آنها، مصادیق را تعیین کنند و در نهایت با نظرسنجی بر روی فردی که بیشترین اقبال را دارد اتفاق نظر داشته باشند.

کد N1322509