معاون دانشگاه علامه طباطبایی:

مردم با شور بیشتری حمایت از مردم فلسطین را در روز قدس تکرار می کنند

سیاسی

تهران -ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ملت مسلمان ایران با همان شور و حرارتی که سالها پیش در روز جهانی قدس به خیابان ها می آمدند و شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا سر می دادند، این بار همان شعارها را با شور بیشتری تکرار خواهند کرد.

حسن ملکی روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: مردم ایران لازم است به شکل مستمر با بهره گیری از رسانه های مختلف دشمن اصلی را معرفی کنند و این موضوع مهمی است که رهبر معظم انقلاب در تمام سالهای گذشته و امروز در معرفی چهره دشمن به خوبی اقدام می کنند.
وی افزود: آنچه که ضرورت دارد برای ملت مسلمان ایران تبیین شود اینکه ، مردم ما یک دشمن قسم خورده دارد و دشمنی اش با ما تمام شدنی نیست ؛ مگر اینکه یا ماهیت او عوض شود و یا ماهیت ما و این نیز امکانپذیر نیست.
ملکی خاطرنشان کرد: دشمن اصلی ایران اسلامی، آمریکا است و ایادی او نیز دشمن اصلی ما محسوب می شوند و این دشمن اصلی را مدام باید مطرح ساخت و اسرائیل هم با استکبار معنی پیدا می کند.
وی اضافه کرد: اسرائیل به عنوان یک رژیم جعلی به این خاطر بوجود آمده که دنیای استکبار در خاورمیانه به تعبیر آنها دارای یک پایگاه و یک قدرت منطقه ای باشد تا کشورهای اسلامی که برای نیل به آزادی مانند فلسطین تلاش می کنند، تضعیف و یا حرکت آنها را کم رنگ سازند.
به گفته ملکی، قیام های مردم مظلوم و ستم کشیده منطقه که به شکل جنبش های آزادیبخش امروز شاهد هستیم، با سرکوب و گلوله از بین نخواهد رفت و این خواسته دشمن هیچگاه تحقق نمی یابد.
امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کرده اند و در این روز مسلمانان سراسر دنیا به ویژه مردم مسلمان و انقلابی ایران در یک راهپیمایی سراسری جنایات رژیم اشغالگر قدس در حق مردم مظلوم فلسطین را محکوم و پشتیبانی خود را از فلسطینیان اعلام می دارند.
فراهنگ**1540** 1559
کد N1322448