رهبر «انصارالله» یمن به مناسبت روز جهانی قدس:

مسجدالاقصی بخشی از مقدسات ما است/ هرگز نمی‌توانیم قدس را فراموش کنیم

بین الملل,انصارالله یمن,روز جهانی قدس

رهبر جنبش انقلابی انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس اظهار داشت مسجدالاقصی شریف بخشی از مقدسات ما است و از مقدس‌ترین مقدسات ما محسوب می‌شود و هرگز نمی‌توانیم قدس شریف را فراموش کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از المنار، «عبدالملک بدرالدین» رهبر انصار الله یمن، به مناسبت روز جهانی قدس گفت: «اسرائیل هر کاری را که بخواهد انجام می‌دهد و از انجام هیچ کاری در منطقه ابایی ندارد.»

الحوثی گفت: «امت اسلام در مراحلی حساس عزتش را در برابر دشمن خود از دست داد؛ در حالی‌که این امت تاریخی طولانی دارد و انتظار دارد در جهان عزیزتر و قدرتمندتر باشد.»

رهبر انصار الله یمن تصریح کرد، روز قدس روز احیای محوری‌ترین قضیه امت اسلام و بازگرداندن آن به جایگاه درست یعنی کانون توجه امت است. مبادا این موضوع اسیر کوتاهی‌های نظام‌های منطقه قرار گیرد.»

وی تأکید کرد: «مسجدالاقصی شریف بخشی از مقدسات ما است و از مقدس‌ترین مقدسات ما محسوب می‌شود و ما هرگز نمی‌توانیم این مکان مقدس را فراموش کنیم. نمی‌توانیم به خود بقبولانیم که به مسجدالاقصی بی‌توجه باشیم، نمی‌توانیم قبول کنیم این موضوع که اینجا و آنجا بر امت اسلام چه می‌گذرد به ما ارتباطی ندارد، ما نمی‌توانیم بپذیریم که از انسانیت، هویت، دین، اصول، اخلاق و ارزش خود دست بکشیم. مجبوریم این موضوع را از اولویت‌های خود قرار دهیم.»

رهبر انصارالله، رژیم اشغالگر اسرائیل را بزرگ‌ترین دشمن ملت‌های و کشورهای جهان اسلام دانست و گفت این دشمن خطری فراگیر علیه تمامی ما است و باید در مقابل آن بایستیم.

کد N1322446