در آستانه روز جهانی قدس؛

عبد الملک الحوثی: مسجد الاقصی از مقدس ترین مقدسات ماست

سیاسی

رهبر جنبش انصار الله یمن تاکید کرد: مسجد مبارک الاقصی از مقدسات اسلام و از مقدس ترین مقدسات است و ما هرگز آنرا از یاد نمی بریم و به آن بی توجهی نمی کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، عبد الملک الحوثی به مناسبت روز جهانی قدس تصریح کرد که «مسجد مبارک الاقصی از مقدسات ما و از مقدس ترین مقدسات است و ما هرگز آنرا از یاد نمی بریم  به آن بی توجهی نمی کنیم. دشمن صهیونیستی دشمن ما ملت هاست و خطری برای همه ماست و ما حق داریم که با این خطر مقابله کنیم.

وی افزود که جنبش حزب الله لبنان با وجود امکانات کم و ناچیز توانست اولین پیروزی واقعی و بزرگ و پایدار طرف های عربی در برابر اسرائیل را کسب کند و این افتخاری برای امت است.

الحوثی همچنین اعلام کرد که «آنچه باعث نگرانی اسرائیل می شود و توانست آنرا شکست دهد، جنبش های مقاومت هستند که خاستگاه مردمی دارند» و «بیدار کردن ملت ها، عامل اصلی است که می تواند در برابر حمایت های آمریکا و غرب از دشمن صهیونیستی مفید واقع شود.»

وی با اشاره به اینکه روابط برخی نظام های عربی با اسرائیل و ائتلاف میان آنها علنی و آشکار شده است، هشدار داد که ائتلاف با اسرائیل و همکاری با آن خطر بزرگی برای اسلام و بشریت است.

رهبر جنبش انصار الله همچنین اظهار داشت که تمامی توجیهات و بهانه ها برای تداوم تجاوزات علیه یمن اعتبار خود را از دست داده است و دشمن صهیونیستی دشمن همه ما ملت هاست و خطری فراگیر است که ما حق مقابله با آنرا داریم.

الحوثی اعلام کرد که تفکر تکفیری نتیجه و دست پخت سازمان های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی نظام های منطقه است.

کد N1322264