با تاکید بر حل سیاسی بحران سوریه

وزیران خارجه لبنان ودانمارک:با شعار نمی توان با غده سرطانی تروریسم جنگید

سیاسی

بیروت – ایرنا - « جبران باسیل» و « کریستیان جانسون» وزیران خارجه لبنان ودانمارک تاکید کردند که شعار مبارزه با غده سرطانی تروریسم کافی است باید این غده را ریشه کن کرد، منابع مالی و تسلیحاتی آن را خشکاند و حامیان اندیشه ای آن را ناکام ساخت.

به گزارش ایرنا، وزیران خارجه لبنان ودانمارک روز پنجشنبه دربیروت دیدار و سپس دریک کنفرانس خبری مشترک برحل سیاسی بحران سوریه و بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کردند.
جبران باسیل، تجاوزهای روزانه و مکرر رژیم اسرائیل به حاکمیت لبنان را محکوم کرد و گفت دو طرف نسبت به افزایش تعداد آوارگان و گسترش سریع تروریسم و پیامدهای خطرناک آن در منطقه و جهان ابراز نگرانی کردیم.
وی با اشاره به تحولات داخلی لبنان خاطرنشان کرد که از کشورهای دوست می خواهیم بجای آنکه با اعمال فشارهای سنگین برای شکستن اراده لبنانی ها، به ما کمک کنند.
وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: ما همه آوارگان و پناهجویان سوری را تروریسم نمی دانیم اما تروریست ها از وجود آنها در خاک لبنان و برای پوشش تحرکات و فعالیت های خود سوء استفاده می کنند.
جبران باسیل گفت که با همتای دانمارکی خود برای افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور و مشارکت شرکت های دانمارکی بویژه در زمینه های انرژی و دارو در لبنان توافق کرده است.
وزیر خارجه دانمارک هم ، کشته شدن تعدادی از شهروندان بی گناه لبنانی در حمله تروریستی انتحاری در شهرک مسیحی نشین القاع در شرق لبنان را تسلیت گفت و افزود: شاهد هستیم تروریست های بزدل و ترسو بی گناهان را در استانبول و کشورهای اروپائی و کپنهاگ هم هدف گرفته اند و هیچ فرقی بین کشورها و ادیان قائل نیستند.
وی با تاکید به اینکه« همه ما و در اندازه توان خود باید با تروریسم در هرجائی بجنگیم »، خاطرنشان کرد: دانمارک به لبنان برای تحمل میزبانی از آوارگان سوری( حدود یک و نیم میلیون آواره) کمک می کند.
جانسون با بیان اینکه « بهترین مکان برای آوارگان سوری کشورشان است»، تاکید کرد که همه باید به تلاش های خود برای حل سیاسی بحران در سوریه و پایان درگیری ها ادامه دهیم.
وزیر خارجه دانمارک تصریح کرد: خطر مشترکی که کشورهای ما را تهدید می کند، تندروی است، برخی تندروها در اروپا و مناطق دیگر جهان همان جنگجویان خارجی داعش هستند.
خاورم ** 1324
کد N1322243