رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس با تاکید بر همبستگی با ملت فلسطین؛

تظاهرات روز قدس در لندن در برابر 'بی بی سی' و سفارت آمریکا برگزار می شود

سیاسی

لندن - ایرنا - مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس روز پنجشنبه با بیان اینکه هر انسان آزادیخواه، همبستگی با مردم ستم دیده و مظلوم فلسطین را یک «ضرورت» می داند گفت، تظاهرات روز قدس در لندن از برابر ساختمان 'بی بی سی' شروع و به سفارت آمریکا ختم می شود.

به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هر کس که مدعی عدالت است و بر این باور است که باید با جنایت های جنگی مقابله کرد، همبستگی با مردم ستم دیده و مظلوم فلسطین را یک «ضرورت» می داند.
شجره با بیان اینکه «برگزاری روز قدس به ویژه خارج از ایران دارای ویژگی های زیادی است» گفت: یکی از این ویژگی های برگزاری راهپیمایی در این روز جلب حمایت بیشتر برای فلسطینیان و انعکاس مظلومیت آنان در سراسر دنیاست.
وی تصریح کرد: روز جهانی قدس روز فریاد مظلومیت مردم فلسطین است که همه ساله توسط مسلمانان و آزادیخواهان سراسر جهان برگزار می شود.
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس خاطر نشان ساخت: به رغم اینکه سال ها از نامگذاری روز قدس می گذرد اما هر سال بر شور آن افزوده می شود و به نظر این ویژگی منحصر به فرد روز جهانی قدس است.
شجره در ادامه به تشریح برنامه راهپیمایی امسال در پایتخت انگلیس پرداخت و گفت: تظاهرات روز جهانی قدس، یکشنبه آینده ( سوم جولای) در لندن برگزار خواهد شد.
وی افزود: علت اینکه تظاهرات امسال از جمعه به یکشنبه موکول شد برای این است که ماه رمضان امسال با ساعات مدارس و دانشگاه ها تلاقی کرده است و به همین خاطر تقاضاهای زیادی را از سوی دانشجویان و دانش آموزان داشتیم که برنامه به نحوی تنظیم شود که آنها هم بتوانند در آن شرکت کنند.
شجره با بیان اینکه «شبکه خبری بی.بی.سی متهم است که به درستی اخبار مردم فلسطین را پوشش نمی دهد» افزود: به همین خاطر تظاهرات امسال قرار است از مقابل ساختمان 'بی.بی.سی' آغاز و به سفارت امریکا ختم شود.
وی اضافه کرد: متاسفانه بی.بی.سی تنها سنگ جریانات صهیونیستی را به سینه می زند و حق فلسطینیان را نادیده می گیرد.
این فعال مدنی افزود: تظاهر کنندگان در ادامه از خیابان آکسفورد که یکی از پرتردد ترین خیابان های گردشگری است عبور کرده و به سفارت آمریکا که این هم یک اقدام نمادین است، خواهند رسید.
وی گفت: اگر تاکنون آمریکا قطعنامه های علیه رژیم صهیونیستی را وتو نکرده بود و به رژیم صهیونیستی سلاح نمی فروخت این دولت جعلی نمی توانست به جنایت هایش ادامه دهد و مردم مظلوم فلسطین را در سرزمین خودشان سرکوب کند.
شجره گفت: متاسفانه امسال فدراسیون صهیونیسم و برخی از ارگان های صهیونیستی به شدت راهپیمایی روز قدس را هدف تبلیغات منفی قرار داده و با اشاره به حملات اخیر در «اورلاندو» اظهار می کنند که این مراسم از سوی افرادی برگزار می شود که از حامیان حملات یاد شده هستند.
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس با بیان اینکه این واکنش صهیونیست ها را به فال نیک می گیرد، افزود: این نشان می دهد که صهیونیست ها به شدت از برگزاری راهپیمایی روز قدس می ترسند.
شجره گفت: امسال قرار است «موشه واشوسکی» یکی از فعالان برجسته یهودی و شخصیت های برجسته جامعه یهودیان علیه رژیم صهیونیستی و در حمایت از مردم فلسطین سخنانی را ایراد کند.
وی افزود: ما مفتخر هستیم که او قرار است در این تظاهرات در کنار همه ما علیه نژادپرستی، اسلام هراسی، بیگانه هراسی و در حمایت از مردم مظلوم فلسطینی شرکت کند.
اروپام**4**ن**1552
کد N1322179