باحضور اندیشمندان هندی؛

همایش 'روز قدس و وحدت مسلمین' در هند برگزار شد

سیاسی

دهلی نو-ایرنا- همایش 'روز قدس و وحدت مسلمین 'بعد ازظهر پنجشنبه باحضور اندیشمندان ،علما و پیروان ادیان مختلف در اوان غالب دهلی نو برگزار شد.

به گزارش ایرنا،دراین همایش سخنرانان شیعه ،سنی و هندو درسخنانی، خواستار واکنش جامعه جهانی و آزادیخواهان جهان به جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین شدند.
'علی دهگایی ' رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو دراین همایش ،وحدت کشورهای اسلامی را از ضرورت های اصلی جهان اسلام دانست و اظهار کرد بسیاری از مشکلات کنونی دنیای اسلام ناشی از تفرقه بین مسلمانان است .
وی با اشاره به تاریخ درخشان مسلمانان در قرون گذشته خاطرنشان کرد اتحاد و وحدت مسلمانان یکی از عوامل اصلی پیشرفت مسلمانان در آن دوران است .
رئیس خانه فرهنگ ایران در دهلی نو ،تفرقه بین مسلمانان را یکی از دلایل ضعف و عقب ماندگی آنها در سالهای اخیر دانست و تصریح کرد مسلمانان با وحدت و یکپارچگی بار دیگر می توانند بر بسیاری از مشکلات و تنگناها غلبه کنند.
وی، موضوع فلسطین را مهمترین اولویت جهان اسلام دانست و تصریح کرد حدود 70 از اشغال قبله نخست مسلمانان می گذرد.
رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی اظهار کرد این اقلام امام خمینی (ره) باعث شد که موضوع فلسطین بار دیگر زنده شود.
وی خواستار حضور گسترده مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس شد.
راهپیمایی روز جهانی قدس فردا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف برگزار می شود.
این راهپیمایی با حضور گسترده مردم در شهرهای مختلف هند برگزار می شود..
*آساق*1600
کد N1322125