آفتاب
سفیر ایران در کویت:

روابط مستحکم ایران و کشورهای عرب خلیج فارس برسر مسائل جزیی خدشه دار نمی شود

روابط مستحکم ایران و کشورهای عرب خلیج فارس برسر مسائل جزیی خدشه دار نمی شود

تهران- ایرنا- سفیر کشورمان در کویت روابط ایران و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را مستحکم و ریشه دار دانست و تاکید کرد: این مناسبات بخاطر مسائل جزیی و ناچیز خدشه دار نمی شود.

به گزارش ایرنا، «علیرضا عنایتی» در حاشیه مراسم افطاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت که با حضور تعدادی از نمایندگان پارلمان، اعضای انجمن دوستی ایران و کویت و سفرای چندین کشور اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگاران تصریح کرد: پیوندهای کهن و ریشه داری بین ملت های منطقه وجود دارد که باید در همه زمینه ها توسعه و گسترش یابد.
وی در ادامه درخصوص بازگشت سفرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به تهران گفت: در صورتی که سفرای مذکور تصمیم بر بازگشت به ایران داشته باشند، ما از این حضور استقبال می کنیم؛ از این جهت که روابط ما با همسایگان قدیمی ریشه دار است و نباید تحت تاثیر مسایل ناچیز و گذرا قرار گیرد و آسیب ببیند.
عنایتی همچنین با اشاره به ادعای بعضی از جراید کویتی مبنی بر پذیرش برخی گردشگران ایرانی در بندر «الدوحه» کویت گفت: ما از هر اقدامی برای گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی استقبال می کنیم زیرا روابط تاریخی دو کشور همسایه و مسلمان باید روز به روز مستحکم تر شده و البته داد و ستدهای تجاری بر مسائل گردشگری و سیاحتی اولویت دارد.
وی تاکید کرد: این انتظار وجود دارد تا پس از رفع محدودیت های اقتصادی و اجرایی شدن برجام روابط اقتصادی و تجاری دو کشور توسعه روز افزونی پیدا کند.
سفیر کشورمان در کویت ادامه داد: این مسائل در شرایطی رخ می دهد که ما به سمت جهانی بدون نفت حرکت می کنیم و سزاوار است با توسعه همکاری های دو جانبه بستر مناسبی برای این شرایط جدید مهیا سازیم.
عنایتی خاطرنشان کرد: در دیداری که با مدیرکل سامان بنادر کویت داشتیم درخصوص توسعه روابط تجاری دو کشور مذاکرات سازنده ای صورت گرفت و امیدواریم تسهیلاتی برای فعالیت بازرگانان دو کشور فراهم شود.
شبد**320**1953** 3404
کد N1322070

وبگردی