اوضاع در پایگاه هوایی اندروز آمریکا به حال عادی بازگشت

سیاسی

تهران - ایرنا - مقام های پایگاه هوایی «اندروز» آمریکا محل استقرار هواپیمای مخصوص رئیس جمهوری این کشور که روز پنجشنبه در پی انتشار گزارشی از تیراندازی بسته شده بود، از بازگشت این پایگاه به حالت عادی خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، مقام های پایگاه اندروز پس از حدود یک ساعت از اعلام شرایط اضطراری و بسته شدن پایگاه ، با انتشار پیامی اوضاع را عادی اعلام کردند اما در عین حال تاکید کردند که یک مرکز پزشکی در این پایگاه همچنان بسته است.
یک مقام دفاعی آمریکا نیز اعلام کرد که گزارش های مربوط به تیراندازی و مجروح شدن افراد تایید نشده اما در عین حال گفت که برای احتیاط بیشتر عملیات تجسس دیگری در مرکز پزشکی «مالکولم گرو» انجام می شود.
مقام های این پایگاه پیش از این گفته بودند که قرار است یک تمرین نظامی در این پایگاه برگزار شود اما گزارشی از حضور یک فرد مسلح بیرون از مجموعه در این پایگاه دریافت شده است.
پایگاه هوایی اندروز یک تاسیسات نظامی در نزدیکی واشنگتن در 24 کیلومتری کاخ سفید است که هواپیمای مخصوص رئیس جمهوری آمریکا (ایر فورس وان) در آنجا مستقر است.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا قرار نبوده که روز پنجشنبه از این پایگاه هوایی برای پرواز استفاده کند اما جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار بود از این پایگاه عازم اوهایو شود.
مترجمام**1078**شبد ** 1095
کد N1322052