با منابع نفتی دیگر نمی‌توان کشور را اداره کرد/نباید برای مردم چیزی کم گذاشت

دولت,عبدالرضا رحمانی فضلی

وزیر کشور با بیان اینکه امروزه با منابع نفتی دیگر نمی‌شود کشور را اداره کرد، گفت: الان اگر قیمت نفت ۱۰۰ دلار هم بشود، بازهم فقط می‌توانیم امور جاری را اداره کنیم.

به گزارش ایلنا از بجنورد، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی که با حضور مسئولان استانی در محل تالار گلشن بجنورد برگزار شد، گفت: در ارزیابی مدیران مراعات هیچ گونه مسائل خاصی را نمی‌کنم برای اینکه باید پاسخگوی عملکردم باشم. 

وی خدمات پرویزی استاندار سابق خراسان شمالی را طی ۲ و نیم سال گذشته موفقیت آمیز دانست و گفت: ایشان از مدیران پاکدست بودند و هستند. 

رحمانی فضلی موفقیت در کار‌ها را نسبی دانست و گفت: این موفقیت به تناسب امکانات، منابع، مقررات، قوانین، هماهنگی دستگاه‌ها ایجاد می‌شود. مجموعه‌ای از شرایط لازم است تا یک مدیر موفق شود. 

وی افزود: ولی یک مدیر باید قدرت بهره وری حداکثری از امکانات و شرایط را داشته باشد بخاطر همین تصمیم گرفته شد پرویزی به پاس خدمات ارزنده در دولت یازدهم به عنوان استاندار خراسان جنوبی منصوب شود. 

وی استان خراسان جنوبی را استانی متفاوت‌تر از استان خراسان شمالی برشمرد و گفت: خراسان جنوبی استانی خشک است که با خشکسالی مواجه است با عدم توسعه یافتگی و پایین بودن شاخص‌ها و داشتن منطقه مرزی که نیاز به تلاش بیشتری برای توسعه این استان است. 

وزیر کشور در ادامه نقش مردم در توسعه استان و کشور بسیار تاثیر گذار دانست وگفت: اراده حاکمیت و نظام و در راس آن اصل مقام معظم رهبری بر این استوار است که در حوزه توسعه و فعالیت‌های اقتصادی موضوع اقتصاد مقاومتی را اصل قرار دهیم. 

وی تصریح کرد: رهبری فرموده پایه اقتصاد مقاومتی را مردم شکل می‌دهند و دولت هم براین اصل معتقد است. 

رحمانی فضلی به تاکید مقام معظم رهبری بر تحقق شعار سال اقتصاد مقامتی اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: امروزه با منابع نفتی دیگر نمی‌شود کشور را اداره کرد. 

وی افزود: الان اگر قیمت نفت ۱۰۰ دلار هم بشود، بازهم فقط می‌توانیم امور جاری را اداره کنیم. 

وی در این رابطه نقش اصلی را سرمایه‌های مردم، خرد و کلان، مشارکت و همراهی مردم در امر بهره‌وری، تامین منابع، الگوی مصرف دانست وافزود: دراین زمینه چه بخواهیم و نخواهیم استان‌ها باید وارد یک رقابت توسعه استانی باهم شوند این رقابت را مسابقات خیرات می‌دانیم. 

وزیر کشور نقش تعیین کننده کشور را میزان مشارکت مردم دانست وگفت: امروز وضعیت کشور در شرایط عمومی وضعیت مطلوبی است. این را هم دوستان و هم دشمنان اقرار می‌کنند. 

وی افزود: در شرایطی که تحولات منطقه، ناامنی، ائتلاف‌های منطقه‌ای، درگیری مستقیم کشورهایی که تا الان تلاش داشتند پشت صحنه باشد الان به روی صحنه آمده‌اند. 

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: کشور‌ها قبلا ارتباط پنهان با اسرائیل داشتند اما الان ارتباطات آشکار و روشن شده است و به عنوان یک استراتژیک مسئله ارتباط را مطرح می‌کنند. 

وی افزود: امروز دشمنی‌ها و نقش‌های دشمن روشن و شفاف و آشکار شده است چرا که دشمنان مشاهده می‌کنند تحولاتی که در منطقه به خصوص تفکر در انتخابات و نشر و روش مردم ایجاد شده دیگر نمی‌توانند کاری انجام دهند. 

وزیر کشور آخرین حربه دشمن را تولید فرقه‌های انحرافی تکفیری و گروهای خشونت طلب و افراطی اعلام کرد و افزود: کسانی که پول، پشتیبانی‌های سیاسی و تبلیغاتشان را عده‌ای تامین می‌کنند که آفات دنیا و اسلام شده‌اند و امروز این افراد آبرو، جان، مال و تمدن همه در معرض خطر قرار داده‌اند. 

وی ادامه داد: درحالی که باز هم این موضوع به نفع مردم منطقه و اسلام خاتمه پیدا می‌کند. 

وی تنها کشوری که درجهان با افراطی‌گری مبارزه می‌کند را ایران ذکر کرد و گفت: ایستادگی مردم در برابر ترویست‌ها امروز توفیقات خوبی در کشورهای سوریه، عراق، بحرین وعمان به همراه داشته است. 

رحمانی فضلی تصریح کرد: آمریکا و کشورهایی اروپایی به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ موضوعی در منطقه بدون مشارکت ایران قابل قبول نیست. 

وی از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان نقدیندگی دولت خبرداد و گفت: برای کارکردن مردم نباید هیچ چیزی کم گذاشت. ما در سرمایه کم نداریم و اکنون گرایش سرمایه گذاری خارجی نیز به کشور زیاد شده است.

کد N1321930