وزرای امورخارجه ترکیه و روسیه در مسکو دیدار می کنند

سیاسی

استانبول- ایرنا- در پی ارسال نامه اردوغان به پوتین و عذرخواهی رسمی وی از روسیه و درخواست عادی سازی روابط، وزیر امورخارجه ترکیه در سفری مسکو با همتای روسی خود دیدار و گفت و گو می کند.

به گزارش پایگاه خبری ملیت، وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای افزود: مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه این کشور در نشست سازمان همکاری اقتصادی کشورهای حوزه دریای سیاه که در سوچی روسیه برگزار خواهد شد، شرکت می کند.
بر پایه این گزارش ، در حاشیه این نشست که فردا (جمعه) برگزار می شود چاوش اوغلو با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در باره روند عادی سازی مناسبات دو کشور گفت و گو خواهد کرد.
ترکیه، روسیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، ‌گرجستان، مولداوی، اوکراین، بلغارستان و رومانی اعضای سازمان همکاری های اقتصادی کشورهای حوزه دریای سیاه هستند.
رسانه های ترکیه دوشنبه گذشته از ارسال نامه ای از سوی رئیس جمهوری ترکیه به رئیس جمهوری روسیه و ابراز تاسف و عذرخواهی از وقوع حادثه سقوط جنگنده روسیه و کشته شدن خلبان آن توسط ارتش ترکیه خبر دادند.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نامه خود به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خواهان بهبود مناسبات دو کشور و توسعه همکاریها در منطقه و در مبارزه مشترک با تروریسم شده است.
روابط آنکارا و مسکو از زمان سرنگونی جنگنده روسیه به دست ارتش ترکیه در آذر ماه سال گذشته رو به سردی گذاشته و روسیه تحریم هایی را علیه ترکیه به مورد اجرا گذاشته است.
شبد* 2010 * 1528 *3404
کد N1321814