انتقاد سرپرست حجاج ایرانی از همراهی نکردن برخی کشورهای اسلامی درمورد فلسطین/ نغمه های خطرناکی به گوش می رسد

سیاسی

کوالالامپور – ایرنا - سرپرست حجاج ایرانی روز پنجشنبه مساله قدس و فلسطین اشغالی را یکی از مسائل مهم و پیچیده جهان اسلام دانست و از ارتباط پشت صحنه و آشکار برخی کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس به جای دفاع از ملت مظلوم فلسطین انتقاد کرد.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر، نماینده ولی فقیه در حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در کوالالامپور، تاکید کرد: یکی از وظایف شرعی کشورهای اسلامی دفاع از مظلوم و ملت فلسطین است، اما اکنون بسیاری از کشورهای اسلامی پشت صحنه ارتباطاتی با رژیم اشغالگر قدس دارند که این ارتباط مانع حمایت از ملت محروم، مظلوم و مسلمان فلسطین می شود.
وی به صراحت گفت: به همین دلیل طی سال های گذشته هیچیک از کشورهای عربی و به اصطلاح اسلامی نتوانسته اند برای قدس کاری انجام دهند.
وی با اشاره به خط مشی انقلاب اسلامی و امام راحل که مساله قدس را اصلی ترین مساله جهان اسلام دانستند، گفت: نگاه امام راحل به مساله قدس به سال های دهه 40 باز می گردد که در آن زمان گرفتاری جهان اسلام را ناشی از آمریکا و اسرائیل دانستند و ریشه و ام الفساد را اسراییل ذکر کردند.
قاضی عسگر با اعلام اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران فعالیت های زیادی برای فلسطین انجام شد، گفت: روز قدس را نیز امام راحل مطرح کردند تا مسلمانان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سراسر جهان یکپارچه و متحد علیه رژیم صهیونیستی برخیزند تا مقدمه ای برای از بین رفتن این رژیم جعلی باشد.
وی گفت: جدای از این، ارتباطی که جمهوری اسلامی ایران با مبارزین فلسطینی داشت موجب شد نقطه امیدی در فلسطینی ها ایجاد شود.
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت در ادامه با اشاره به تلاش صهیونیست ها برای پراکنده کردن فلسطینی ها در مناطق مختلف جهان، گفت: تلاش شده است هویت فلسطینی ها در این پراکندگی گرفته شود. از سوی دیگر آمریکا و کشورهای دیگر نیز بدنبال تغییر شرایط نبودند و تلاش کردند پراکندگی فلسطینی ها هر چه بیشتر شود.
به گفته وی، با سیاست غرب و رژیم صهیونیستی، برخی گروه های فلسطینی را نیز به بعضی از کشورها و قدرت های بزرگ وابسته کردند و با دریافت پول مزدور شدند و مسیر قدرت ها را دنبال کردند و این مسیر نیز نتیجه بخش نبود.
وی در ادامه تاکید کرد: هیچگاه نمی توان با مذاکره حق یک ملت زجرکشیده را که سرزمینش غصب شده از ظالم گرفت. مذاکره با ظالم و اشغالگر پاسخ نمی دهد و امام راحل در این راستا ایده مقاومت از درون و مقاومت از برون را برای آزادی قدس و فلسطین مطرح کردند.
قاضی عسگر گفت: جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته عمیقا از فلسطینی ها پشتیبانی کرده و انتفاضه های گوناگونی تحقق پیدا کرد و حماس و جهاد اسلامی نیز با الهام گیری از مقاومت در لبنان، سرانجام توانستند مقابل رژیم اشغاگر قدس بایستند.
وی با اشاره به تحولات در صحنه منطقه، جنگ 33 روزه لبنان که پشت گرمی برای حماس و جهاد اسلامی بود و محاصره و مقاومت غزه در برابر تجاوز صهیونیست ها، گفت که این فشارهای رژیم اشغالگر قدس نیز نتوانست مردم فلسطین و مبارزان را به زانو در بیاورد.
وی با تاکید بر اینکه اصلی ترین مساله جمهوری اسلامی ایران با جهان اسلام در حال حاضر نیز مساله قدس است، گفت: متاسفانه کشورهای دیگر همراهی نمی کنند و این روزها نغمه های خطرناکی می شنویم.
سرپرست حجاج ایرانی گفت که کشورهای عربی به دلیل برخی ضعف های درونی رو به سوی رژیم صهیونیستی آورده اند و این خطر بزرگی است که جهان اسلام را تهدید می کند.
وی با تاکید بر اینکه ایران همیشه حامی کشورهای اسلامی بوده و خواهد بود، گفت: برخی کشورهای عربی به دلیل شیعه هراسی دشمن به دامن صهیونیست ها افتاده اند و این برای جهان اسلام یک خطر است.
وی تنها راه پیروزی فلسطین و آزادی قدس را مقاومت دانست و گفت: مقاومت تنها مسیری است که فلسطینیان می توانند سرزمین های اشغال شده خود را پس بگیرند و جهان اسلام باید کمک کند تا پراکندگی و آوارگی فلسطینی ها پایان یابد و این مردم مظلوم به سرزمین های خود بازگردند.
قاضی عسگر گفت که قضیه قدس و فلسطین کوس رسوایی اروپا وآمریکا را که دم از دمکراسی می زدند، به صدا در آورد. اگر اینها طرفدار دمکراسی هستند انتخابات آزاد در سرزمین های اشغالی برگزار کنند و رای مردم را بپذیرند.
وی گفت: چرا این مدعیان آزادی تسلیحات در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می دهند و در مجامع صهیونیستی تاکید دارند حمایت از این رژیم وظیفه آنها است. این نشان می دهد دمکراسی غربی شعاری بیش نیست و این رسوایی برای همه مشخص و روشن شده است.
وی در ادامه ایجاد داعش توسط جهان غرب و فعال کردن آن در سوریه را نیز سیاستی برای شکستن خط مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی دانست و گفت که پس از بیداری اسلامی و سقوط دیکتاتورها در برخی کشورها، رژیم اشغالگر قدس احساس خطر کرد که در محاصره قرار می گیرد.
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت معتقد است: رژیم صهیونیستی و غرب پس از این جریان در فکر شکست ایران افتادند و تلاش کردند این رژیم از محاصر خارج شود، لذا در مصر ارتش وارد شد، گروه های افراطی، لیبی را به ویرانی کشاندند و وارد سوریه شدند تا جبهه مقاومت را از خط مقدم خراب کنند.
وی تلاش برای آشوب در لبنان، ورود داعش به عراق و حملات مکرر به غزه و محاصره این منطقه و دگرگونی در منطقه و کشاندن برخی کشورها عربی به سمت رژیم اشغالگر قدس را در راستای این سیاست دانست.
وی گفت: سردمداران غرب می خواهند نقشی را که برای رژیم صهیونیستی درنظر گرفته اند ادامه یابد، اما حمایت جمهوری اسلامی ایران این توطئه را یکبار دیگر نقش برآب کرده است. اگر ایران بدون هیچ توقعی به کمک عراق نرفته بود، امروز شاید بغداد نیز سقوط کرده بود و این حمایت های ایران در راستای پشتیبانی از مظلوم بوده است.
قاضی عسگر با تاکید بر اینکه صحنه بین المللی دچار دگرگونی شده است، گفت: زمانی آمریکا خود را تنها ابرقدرت و کدخدای دهکده جهانی می دید، اما امروز احساس می شود کاخ سفید تعیین کننده مطلق در برخی نقاط جهان نیست و این امر به برکت انقلاب اسلامی ایران است.
آساق**1611
کد N1321734