تاکید سیاستمداران پاکستان بر وحدت امت اسلامی مقابل صهیونیسم

سیاسی

اسلام آباد - ایرنا -اسلام آباد - ایرنا - رهبران ارشد احزاب سیاسی و گروه های مذهبی پاکستان و فعالان اجتماعی و حقوق بشر در در کنفرانسی با موضوع فلسطین، ضمن اعلام حمایت از مردم مظلوم این سرزمین جنایات صهیونیست ها و همدستان آنها را به شدت محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این کنفرانس شب گذشته و به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس با عنوان 'آزادی قدس در انتظار وحدت امت اسلامی' در پایتخت پاکستان برگزار شد.
که به ابتکار حز 'مجلس وحدت مسلمین' پاکستان در هتل اسلام آباد برگزار شد.
سخنرانان در این کنفرانس از جمله علامه راجا ناصر عباس رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین، خانم شیرین مزاری
نمانیده مجلس ملی و عضو ارشد حزب تحریک انصاف، افراسیاب ختک و ظفرعلی شاه نمایند سابق سنا، صاحب زاده حامد رئیس شورای اتحاد سنی پاکستان، بر ضرورت اتحاد و همبستگی عالم اسلام برای مقابله توطئه های رژیم صهیونیستی که در صدد تحریف افکار جهانی از موضوع پایان اشغالگری سرزمین فلسطین و آزادی مسجد الاقصی هستند، تاکید کردند.
خانم 'شیرین مزاری' نماینده مجلس ملی پاکستان از حزب تحریک انصاف از احزاب مخالف دولت محسوب می شود، در سخنرانی خود گفت: متاسفانه روز جهانی قدس به طور رسمی از سوی دولت پاکستان برگزار نمی شود و فقط جمهوری اسلامی ایران این رویداد جهانی در سطح دولتی و ملی برگزار می کند.
وی گفت: ضعف اتحاد امت اسلامی چالش اصلی در مسیر حل مناقشه فلسطین است. رژیم صهیونیستی مرتکب تروریسم دولتی و جهانی علیه فلسطینی ها و سرزمین بیت المقدس است و در کنار آن آمریکا نیز عامل اصلی ترویج تروریسم در جهان است.
شیری مزاری ادامه داد: چرا امروز جهان با گروه های مقاومت نظیر حزب الله لبنان مخالف می کند، حزب الله که در جنگ عملی و روانی شکست سنگینی را بر رژیم اسرائیل تحمیل کرد. کشورهای عربی در اهداف و برنامه ریزی های خود همیشه پافشاری می کنند، مثلا اخیرا فشارهای عربستان سعودی بر سازمان ملل باعث شد تا بان کی مون نام عربستان را از فهرست سیاه حذف کند پس اگر اعراب می توانند برای اهداف خود دست به هر کاری بزنند چرا در بحث فلسطین پافشاری نمی کنند و چرا برای آزادی قدس نیروهای اشغالگر را تحت فشار قرار نمی دهند.
وی افزود: قدس نماد امت اسلامی است و متاسفانه امروز سازمان همکاری اسلامی (OIC) که اصلی ترین هدف از تشکیل آن آزادی بیت المقدس بود، به یک سازمان غیرفعال و بی فایده تبدیل شده است.
شیرین مزاری با به چالش کشیدن ائتلاف نظامی خودساخته عربستان گفت: ائتلاف نظامی به اصطلاح ضدتروریستی که از سوی اعراب به سرکردگی عربستان تشکیل شده هیچ فایده ای ندارد بلکه این ائتلاف علیه برخی از کشورهای اسلامی و عاملی برای اجرای سیاست های آمریکا در منطقه است.
وی گفت: پاکستان و مردم این کشور سرسختانه علیه هرگونه تلاش برای به رسمیت شناختن رژیم نامشروع صهیونیستی هستند و باید نسبت به فشارهای مغرب از جمله آمریکا برای برنامه ریزی جهت به رسمیت شناختن اسرائیل در پاکستان هوشیار باشیم.
شیری مزاری از دولت پاکستان خواست تا در روز جهانی قدس بیانیه رسمی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست ها در سرزمین اشغالی صادر کند.
'افراسیاب ختک' سناتور سابق و نماینده حزب ملی عوام پاکستان نیز با تمجید از نقش جمهوری اسلامی ایران برای کمک به تحکیم وحدت میان امت اسلامی و همسو ساختن عالم اسلام در مسیر حمایت از فلسطین و ایستادگی در برابر رژیم اشغالگر قدس، گفت: معنای صهیونیسم یعنی استعمار و تصاحب غیرقانونی بر حقوق دیگران. مسلمانان باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که رژیم اسرائیل با اشغال سرزمین فلسطین و اجرای تدابیر ددمشانه علیه مردم مظلوم فلسطین باعث تضعیف یکپارچگی عالم اسلام شده است.
وی گفت: امروز نه تنها مسلمانان جهان حامی آزادی فلسطین و پایان اشغالگری صهیونیست ها هستند بلکه پیروان ادیان مختلف الهی نیز خواستار پایان حصر فلسطینی ها هستند.
افراسیاب ختک با اشاره به عملکرد ضعیف کشورهای عربی برای مبارزه علیه اشغالگری رژیم اسرائیل، به موضوع تشکیل ائتلاف نظامی پرداخت و خطاب به دولت پاکستان گفت: پاکستان هیچ نیازی به ملحق شدن به ائتلافی که براساس دیدگاه فرقه ای و مذهبی تشکیل شده، ندارد.
علامه 'راجا ناصر عباس جعفری' دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان که در اعتراض به ترور شخصیت های شیعه و تشدید جریان های تکفیری علیه جامعه شیعیان در مناطق مختلف پاکستان، در پایتخت این کشور از 49 روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است، نیز با وجود شرایط سخت جسمی در این کنفرانس حضور یافت و گفت: اسرائیل و حامیان آن تحت توطئه برنامه ریزی سرزمین فلسطین را اشغال کرده و امروز اقدام برخی از کشورهای منطقه از جمله اعراب برای برقراری روابط با رژیم نامشروع صهیونیستی باعث تضعیف روند مبارزه برای آزادی قدس و نجات ملت فلسطین از اشغال صهیونیست ها شده است.
وی تاکید کرد: اسرائیلی که ادعای تصاحب تمامی کشورهای اسلامی را می کرد امروز برای در امان ماندن از خط مقاومت شروع به احداث دیوار کرده است.
علامه جعفری افزود: جریان مقاومت در لبنان و غزه شکست سنگینی را بر نیروهای اشغالگر اسرائیل تحمیل کرده است.
در پایان این کنفرانس سناتور ظفر علی شاه نماینده حزب حاکم پاکستان (حزب مسلم لیگ نواز) در مجلس سنا این کشور قطعنامه مشترکی را قرائت کرد که در آن از دولت پاکستان خواسته شده که در سطح ملی و جهانی حمایت از مساله فلسطین و کمک به مردم فلسطین را افزایش دهد.
در این قطعنامه آمده است: مردم پاکستان با هرگونه تلاش برای به رسمیت شناختن رژیم نامشروع صهیونیستی یا چنین نظریه که راه حل تشکیل دو کشور برای پایان دادن به مساله فلسطین را مفید می داند، به شدت مخالف بوده و هرگز تن به سازش با رژیم اشغالگر قدس نمی دهد.
آساق*274**1723
کد N1321531