پاکستان مدت اقامت مهاجران افغانستانی را ۶ ماه دیگر تمدید کرد

سیاسی

دولت پاکستان مدت اقامت مهاجران افغانستانی را به مدت شش ماه تا پایان سال جاری میلادی تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری «افق»، دولت پاکستان مدت اقامت مهاجران افغانستانی در این کشور را تا شش ماه دیگر تمدید کرد.

این فرمان زمانی صادر می شود که یک روز به ضرب‌الاجل تعیین شده برای پایان اقامت پناهندگان افغانستانی از سوی دولت این کشور، باقی مانده است.

دفتر نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: مجوزهای اقامت پناهنده های افغان دراین کشور برای شش ماه دیگر تا ۳۱ دسمبر سال جاری میلادی تمدید شده است.

این دستور درحالی صادر می شود که چند روز اخیر صدها مهاجر افغانستانی توسط پلیس پاکستان بازداشت و زندانی شده اند.

براساس برخی گزارش ها، پلیس پاکستان به آزار و اذیت مهاجرانی که اسناد قانونی دارند، نیز دست زده است.

در رابطه با این موضوع، «عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در پاکستان روز گذشته در دیدار با «عمران خان» رهبر حزب انصاف پاکستان از وی خواسته بود تا با مقام های محلی ایالت «خیبر پختونخواه» در باره بدرفتاری پلیس با مهاجران صحبت کند.

هم اکنون نزدیک به یک و نیم میلیون مهاجر در پاکستان زندگی می کنند که پس از شش ماه دیگر، باید به تدریج به افغانستان بازگردند.

دفتر نخست وزیر پاکستان همچنین گفته اعلام کرده است «نواز شریف» به وزارتخانه های این کشور دستور داده تا برای انتقال تدریجی اردوگاه‌های مهاجران افغان از پاکستان به افغانستان با سازمان ملل و دولت افغانستان همکاری کنند.

در گزارش دفتر نخست وزیری پاکستان همچنین آمده که پاکستان برای نشان دادن حسن نیت خود به مدت ۵ سال گندم رایگان برای اردوگاه‌های این پناهندگان در افغانستان فراهم خواهد کرد.

کد N1321469